Są składy PGG, nie ma węgla na sprzedaż. Po co powstała sieć dostawców?
Od 30 sierpnia w całej Polsce zaczęli działać Kwalifikowani Dostawcy Węgla PGG. Na początku sieć liczyła kilka punktów, ale z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Gdzie znajdują się składy Polskiej Grupy Górniczej, jak działają i jaki opał można tam kupić?
Zapotrzebowanie na węgiel jest bardzo duże. Jak podaje Polska Grupa Górnicza, od początku roku obsłużyła ponad 220 000 klientów indywidualnych, do których trafiło 900 000 ton węgla.
Aby uniknąć zatorów w procesie sprzedaży, PGG uruchomiła sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Ma to ułatwić zakup węgla, przyspieszyć oraz obniżyć koszt dostawy, dzięki pominięciu pośredników.
Do tej pory osoby, które chciały kupić węgiel w PPG, musiały zrobić to za pomocą sklepu online, a następnie odebrać go osobiście. Sklep działa we wtorki oraz czwartki od godz. 16.00 jednak dostępny towar często kończy się w kilkanaście minut. Zdarzają się również dłuższe przestoje, spowodowane przeciążeniem systemu lub brakiem asortymentu.
Dla wielu osób problem stanowi również późniejszy transport. Aby usprawnić ten proces, PGG wprowadziło wspomnianą wcześniej sieć dostawców, którzy na swoje składy przywożą węgiel bezpośrednio od producenta.
Niestety, nie można go kupić bezpośrednio na składzie, z pominięciem zamówienia w sklepie online PGG.
Zgodnie z najnowszą ofertę PGG, w sklepie można kupić:
- węgiel orzech,
- groszek,
- ekogroszek,
- kostkę,
- miał węglowy
Miał pojawił się w sklepie PGG niedawno - jest on przeznaczony do użytku jedynie w części pieców, przystosowanych do spalania tego typu paliwa. Jego wprowadzenie do oferty ma zmniejszyć deficyty węgla.
Wzbudza to jednak wiele kontrowersji, ponieważ miał uznawany jest za nieekologiczny.
Kolejną złą wiadomością jest fakt, że 8 września ceny opału w PGG znów poszły w górę.