Reklama

SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

Posiadacze rachunków w SKOK Stefczyka muszą pamiętać o zmianie ich numeracji. Osoby, które otrzymują emeryturę czy rentę na rachunek w tej kasie, mają czas na zaktualizowanie numeru do 27 stycznia. Jeśli tego nie zrobią, pieniądze wrócą do ZUS.

Zmiana wynikała z przepisów, które wymagają jednolitego standardu tworzenia numerów rachunków. Nowe zostały w SKOK Stefczyka wprowadzone już w maju ubiegłego roku, ale po tej dacie płatności wysyłane na dotychczasowe numery były przekierowywane automatycznie na nowe. Okres przejściowy jednak wkrótce się skończy i funkcjonować będzie tylko nowy numer konta.

Reklama

- Jeśli przekazujemy państwa emeryturę lub rentę na rachunek w Kasie Stefczyka, muszą państwo przekazać do ZUS wiosek o zmianę rachunku płatniczego. Trzeba to zrobić najpóźniej do 27 stycznia 2020 roku - tłumaczy ZUS.

Wniosek o zmianę rachunku płatniczego można złożyć w każdej placówce ZUS, przesłać pocztą lub przekazać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS. Wniosek musi zawierać podpis osoby uprawnionej do jego zgłoszenia tj. osoby zainteresowanej lub jej pełnomocnika.

- Wypłata emerytury lub renty na państwa dotychczasowy rachunek może być realizowana do zakończenia okresu przejściowego w Kasie Stefczyka tj. do "06" terminu płatności w lutym 2020 r. Świadczenia realizowane w kolejnych terminach płatności będą zwracane do ZUS z powodu braku możliwości ich doręczenia - podkreśla ZUS w komunikacie.

O zmianie numeracji Kasa Stefczyka informowała w ubiegłym roku. Podawano wówczas, że wpłaty dokonane na dotychczasowe numery rachunków w okresie przejściowym czyli do 8 lutego 2020 r. będą przekierowywane na nowe numery rachunków.

Od 9 lutego wszystkie wpłaty będą wykonywane już tylko na nowe numery rachunków. Dodatkowo Kasa Krajowa poinformowała, że zmiana rachunków płatniczych może dotyczyć również członków innych kas.

krześ

Dowiedz się więcej na temat: konto bankowe | rachunki | SKOK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »