Reklama

UOKiK radzi w sprawie świątecznych zakupów

Robiąc zakupy na święta, warto czytać skład produktów i sprawdzać ich datę przydatności do spożycia. Przypominają o tym eksperci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wskazują, że czas przed Wielkanocą to jeden z tych okresów w roku, kiedy Polacy kupują bardzo dużo żywności.

Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u podkreśla, że kupując jaja, należy dokładnie przeczytać informację o ich pochodzeniu. Wskazuje, że czasem w błąd wprowadzają opakowania przedstawiające wiejski krajobraz. To sprawia, że część klientów kupuje jaja od kur z chowu klatkowego, myśląc, że pochodzą one z chowu ekologicznego.

Reklama

Majchrzak dodaje, że warto też zapoznać się ze składem kupowanych wędlin. Przypomina, że w Polsce nie ma norm dotyczących jakości tych produktów. Dlatego wędliny o tej samej nazwie, pochodzące od różnych producentów, mogą mieć inny skład.

Ekspert dodaje, że należy uważać na datę przydatności produktów do spożycia. Wskazuje, że część sprzedawców próbuje przed świętami pozbyć się zalegającego na półkach towaru.

Dowiedz się więcej na temat: zakupy | UOKiK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »