Reklama

W Polsce boom na tanie bilety lotnicze

W październiku 2016 Polacy kupili blisko 100% biletów lotniczych więcej niż w tym samym okresie przed rokiem - wynika z najnowszych danych sprzedażowych portalu Tanie-Loty.pl. Jedną z przyczyn lotniczego boomu są niższe ceny: bilet kosztował średnio 190 zł mniej niż w październiku 2015.

Najnowsze dane

W październiku 2016 Polacy kupili blisko 100% biletów lotniczych więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Jedną z przyczyn lotniczego boomu są niższe ceny: bilet kosztował średnio 190 zł mniej niż w październiku 2015. Polacy najczęściej podróżowali do Londynu, Warszawy i Rzymu.

Z danych* opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl wynika, że Polacy coraz częściej podróżują samolotem. Pod względem liczby sprzedanych biletów październik przyniósł prawie 8% wzrost w porównaniu do września i aż 97% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. - Na tak dobre wyniki wpłynęły coraz ciekawsze promocje linii lotniczych, w tym na loty krajowe, a także coraz niższe ceny biletów lotniczych. W październiku średnia cena biletów była niższa o ponad 25% w porównaniu do zeszłego roku. To znaczy, że bilet kosztował przeciętnie o 190 zł mniej - komentuje Anna Pustizzi redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl

Reklama

Tanie linie górą

Najczęściej wybieramy bilety tanich linii lotniczych - blisko 71% rezerwacji dokonanych w październiku dotyczyło lotów niskokosztowych. Najpopularniejszą linią lotniczą jest niezmiennie Ryanair - ponad 41% klientów serwisu wybrało ofertę irlandzkiego przewoźnika. Dla porównania: na podróż z PLL LOT zdecydowało się 8% klientów, a blisko 5% z Lufthansą.

Londyn wciąż na szczycie

Na szczycie rankingu najpopularniejszych kierunków niezmiennie króluje Londyn. W październiku 2016 bilety do stolicy Anglii zarezerwowało 9% klientów serwisu. Drugie miejsce zajmuje Warszawa (ponad 5,5% wszystkich rezerwacji), a kolejne kierunki na liście najpopularniejszych to: Rzym, Eindhoven, Paryż i Mediolan. - Spośród europejskich kierunków coraz większym powodzeniem cieszą się miasta Półwyspu Iberyjskiego - Barcelona, Madryt, Malaga czy Alicante oraz miasta włoskie - Rzym, Mediolan i Bolonia. Ponadto, jak co roku jesienią, notujemy wzrost zainteresowania kierunkami egzotycznymi, w tym Tajlandią, Indiami, Dominikaną czy Malediwami - komentuje Anna Pustizzi. Coraz więcej osób wybiera podróż samolotem po Polsce (ponad 7% sprzedanych biletów w październiku). Wynika to z faktu, że linie Ryanair i PLL LOT oferują coraz bardziej konkurencyjne ceny biletów na połączenia krajowe.

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych 1 Londyn 9,32% 2. Warszawa 5,51% 3 Rzym - 3,25% 4 Eindhoven 2,92% 5. Paryż - 2,81% 6 Mediolan - 2,48% 7 Bruksela 2,20% 8 Oslo - 1,98% 9. Barcelona 1,82% 10. Sztokholm 1,54% dane z w października (według liczby sprzedanych biletów):

Polacy coraz większą wagę przywiązują również do komfortu. W przypadku ponad 12% rezerwacji wykupują ubezpieczenie od rezygnacji i przerwania podróży.

Latamy z Warszawy, ale coraz częściej też z Berlina

W październiku najwięcej wylotów (38%) odbyło się z Warszawy (24% z Lotniska Chopina, a 14% z Lotniska Warszawa Modlin). Lotnisko w stolicy to już tradycyjnie najbardziej ruchliwy polski port lotniczy. Na kolejnym miejscu jest lotnisko gdańskie, z którego w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11% klientów serwisu Tanie-Loty.pl.

Dalej w rankingu znalazły się kolejno: Kraków (6,7%), Wrocław (5%), Katowice (4%) i Poznań (2,4%). - Obserwujemy, że coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się wyloty z Berlina. Już prawie 5% naszych klientów wybiera wylot z któregoś z lotnisk stolicy Niemiec - dodaje Anna Pustizzi.

* Dane opracowane na podstawie wyników sprzedaży biletów lotniczych za pośrednictwem portalu Tanie-Loty.pl w październiku 2016 roku w porównaniu z analogicznymi danymi z roku 2015.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »