Reklama

Zdaniem analityków, w Polsce szybko rośnie jakość życia

Polska jest w gronie krajów, którym najlepiej udaje się zamienić wzrost gospodarczy w dobrobyt. W rankingu jakości życia Boston Consulting Group Polska zajmuje 31 miejsce, razem z Węgrami.

Reklama

Przedstawiciel BCG, Douglas Beal podkreśla, że Polska ma powody do zadowolenia. Jest bowiem krajem, który bardzo dobrze przekłada wzrost gospodarczy na jakość życia.

Reklama

Rozmówca IAR dodaje, że absolutnie najlepsza jest w tym Ruanda, ale Polska robi to dużo lepiej niż na przykład Turcja, Rosja czy Meksyk.

Współautor raportu uważa, że Polska robi postęp w wielu dziedzinach. Ma dobre wyniki w zarządzaniu, społeczeństwie obywatelskim, edukacji czy ochronie środowiska.

Douglas Beal zaznacza, że nie wszystkim udaje się osiągnąć taki postęp. Według niego kraje, które rozwijają się szybciej, mniej dbają o swoje środowisko. Europa Zachodnia dba o środowisko, ale rozwija się wolno. Kraje rozwijające się rosną szybciej, ale odbija się to na naturze. Polska jest krajem, który rozwija się relatywnie szybko i jednocześnie dba o środowisko.

Najlepiej żyje się w Norwegii, Luksemburgu, Islandii czy Szwajcarii. W pierwszej dziesiątce znalazło się jedno państwo spoza Europy - Singapur.

Wśród krajów regionu Polska wyprzedza Słowację i Litwę. W Estonii, Czechach i Słowenii żyje się z kolei lepiej.

Raport uwzględnia 149 krajów na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat: w polsce | wzrost gospodarczy | dobrobyt | żyły | zyciem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »