Reklama

100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE - Lewiatan

Z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator wynika, że 100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a 95 proc. uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia.

Z badania wynika, że za członkostwem Polski w UE opowiedziało się 100 proc. firm. Zaznaczono przy tym, że 95 proc. respondentów uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia, 3 proc. jest przeciwnego zdania, a 2 proc. nie wypowiedziało się w tej sprawie. Wskazano, że za porozumieniem z UE opowiada się 100 proc. dużych firm, 95 proc. średnich i 94 proc. małych.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Napisano, że 87 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że konflikt z UE i obrona suwerenności Polski nie przyniosą biznesowi korzyści. Tak uważa 90 proc. średnich firm, 86 proc. małych i 80 proc. dużych.

Wskazano, że 41 proc. pracodawców przyznaje, że w ciągu najbliższych pięciu lat możliwy jest polexit, przeciwnego zdania jest 55 proc. Nie ma zdania w tej sprawie 4 proc. przedsiębiorców.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców "Indeks Biznesu" przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »