Reklama

Biedronka na programie 500+ zarobiła najwięcej!

Przychody Biedronki, największej sieci spożywczej w Polsce, w pierwszym półroczu 2016 r. wzrosły o 9,8 proc. Drugi kwartał, gdy do polskich domów zaczęły napływać pieniądze z 500+, wypadł dla dyskontowego giganta wręcz świetnie - pisze "Puls Biznesu".

"Kontrolowana przez portugalskie Jeronimo Martins Biedronka była w stanie dobrze wykorzystać sytuację, w której zwiększył się rozporządzalny dochód Polaków. Osiągnęła znaczny wzrost sprzedaży, który jeszcze przyspieszył w drugim kwartale" - czytamy w artykule.

Sprzedaż LFL (czyli na tej samej powierzchni, co rok wcześniej) skoczyła o 9,9 proc. - zaznacza "Puls Biznesu". Uwzględniając otwarcia nowych sklepów, widzimy, że wzrost był dwucyfrowy o 10,2 proc. - dodaje.

"500+ wpływa na wyższą konsumpcję, choć nie sądzę by to sprzedaż żywności była największym beneficjentem tego zjawiska" - powiedziała przedstawicielka sieci Ana Luisa Virginia podczas niedawnej konferencji z analitykami.

Reklama

"Biedronka była dobrze przygotowana do tego, aby wykorzystać efekt programu i spodziewamy się jego pozytywnego wpływu na wyniki w kolejnych kwartałach" - oceniła.

Biedronka jest równocześnie coraz bardziej zyskowna dla Portugalczyków. "Udało się jej zwiększyć marże na poziomie EBITDA o 0,2 proc., do 8 proc. Z dużym wzrostem przychodów oznacza to, że polska sieć odpowiada już za prawie 85 proc. zysku portugalskiej grupy" - podsumowuje "Puls Biznesu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »