Reklama

Firmy wnioskują o 5 tys. pożyczki

Przedsiębiorcy złożyli już ponad 434 tys. wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców. To pożyczka dla firm dotkniętych skutkami pandemii, na kwotę do 5 tys. zł, a po ostatniej nowelizacji tarczy jeszcze łatwiejsze jest jej umorzenie. Jedynym warunkiem jest kontynuacja działalności gospodarczej.

Do poniedziałku złożono ponad 434 tys. wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców, która wynosi do 5 tys. zł - wynika z informacji podanej przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze.

Jak niedawno pisała Interia, po ostatniej nowelizacji tarczy umorzenie tej pożyczki jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

W przypadku działalności zatrudniających pracowników nie będzie do tego już wymagane utrzymanie stanu zatrudnienia. Jedynym warunkiem będzie tak jak w przypadku samozatrudnionych - prowadzenie działalności przez 3 miesiące.

Reklama

We wcześniejszej wersji tarczy był zapis uzależniający umorzenie pożyczki od tego czy mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia. Nowelizacja, która weszła w życie tydzień temu usunęła ten warunek i umorzenie jest możliwe pod warunkiem utrzymania prowadzenia działalności. O pożyczkę mogą się starać również prowadzący działalność gospodarczą bez pracowników.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Jest ona udzielana ze środków Funduszu Pracy i może być przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. O jej udzielenie wnioskuje się  we właściwym dla siebie Urzędzie Pracy.

Eksperci uczulają, żeby nie przegapić terminu, w którym trzeba złożyć wniosek o umorzenie pożyczki, bo należy o to wnioskować maksymalnie w ciągu 14 dni po upływie trzech miesięcy od momentu jej udzielenia.

Łącznie o różne formy pomocy w ramach tarczy przedsiębiorcy złożyli blisko 2,19 mln wniosków.

Monika Krześniak-Sajewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »