Reklama

Jak odebrać przekaz pieniężny na adres firmy?

Przekazy pieniężne, także nadawane za granicą - obok przelewów bankowych - są jedną z najpopularniejszych form przekazywania pieniędzy. Choć do niedawna odbiorca zobowiązany był do wizyty w placówce, obecnie może odebrać przekaż pod dowolnym adresem.

Taka możliwość została wprowadzona na terenie Polski i jest efektem współpracy dwóch dużych firm: lidera na rynku przekazów pieniężnych oraz popularnego operatora pocztowego. Obecnie wystarczy uzgodnić z doręczycielem termin doręczenia, by przekaz pieniężny dotarł pod wskazany adres. Od momentu nadania przekazu do momentu jego doręczenia może minąć nawet tylko jeden dzień. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tego typu przekaz?

Ile kosztuje usługa doręczenia przekazu na adres firmy?

Opłaty za usługę doręczenia przekazu na adres firmy nie są pobierane, dzięki czemu jako klienci nie ponosimy dodatkowych kosztów. - Bez względu na to, czy usługę doręczania przekazu bezpośrednio pod wskazany adres zamawia nadawca czy odbiorca, jest ona bezpłatna - podkreśla pracownik firmy Western Union.

Reklama

Kto może zamówić doręczenie przekazu na adres firmowy?

Zarówno osoba nadająca przekaz, jak i jego adresat mogą zamówić usługę doręczenia przekazu pieniężnego pod wskazany adres. Jeśli odbiorcą jest klient biznesowy, nie ma problemu dostarczenia pieniędzy na adres siedziby firmy. Dla doręczyciela miejsce docelowe nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest tylko to, by osoba wskazana jako odbiorca była dostępna w wyznaczonym dniu. W przeciwnym razie doręczyciel nie będzie mógł wręczyć pieniędzy osobom trzecim, a adresat będzie zobowiązany (po dwóch nieudanych próbach dostarczenia) odebrać przekaz w wyznaczonej na awizo placówce.

Jeśli usługę doręczenia zamawia nadawca...

Nadawca, który chce zamówić usługę doręczenia przekazu pieniężnego pod wskazany adres, może dokonać tego na dwa sposoby: już na etapie składania dyspozycji do nadania przekazu bezpośrednio w placówce albo po nadaniu przekazu - za pośrednictwem formularza internetowego lub infolinii operatora pocztowego współpracującego z firmą oferującą przekazy pieniężne.

Jeśli usługę doręczenia zamawia odbiorca...

Również odbiorca, już po otrzymaniu informacji o nadaniu przekazu, może skorzystać z usługi doręczenia pieniędzy pod wskazany adres, np. adres firmowy. W tym celu powinien skontaktować się z infolinią operatora pocztowego albo wypełnić formularz internetowy, a następnie oczekiwać na ponowny kontakt - tym razem ze strony lokalnej placówki zajmującej się doręczaniem przesyłek. Należy przy tym pamiętać, by odbiorca, jeszcze przed zamówieniem usługi, zdobył od nadawcy wszystkie niezbędne informacje, które będą potrzebne do odebrania przekazu.

Jakie dane podać, by zamówić odbiór przekazu pod wskazany adres?

W celu uniknięcia jakichkolwiek prób oszustwa oraz wyłudzenia pieniędzy, odbiorca (podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem operatora pocztowego) będzie zobligowany do podania kilku istotnych informacji. Trzeba znać m.in. numer kontrolny przekazu pieniężnego MTCN, kwotę przekazu, dane nadawcy, dane odbiorcy, kraj nadania przekazu. Tylko jeśli informacje podane przez odbiorcę będą zgodne z danymi dostępnymi w systemie, możliwe będzie aktywowanie takiej usługi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »