Jak wybrać dobry hosting?

Dobry hosting? Dopasowany do naszych potrzeb. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy, a następnie uważnie przejrzeć dostępne na rynku oferty. Konkurencja jest obecnie spora, a zróżnicowanie poszczególnych opcji – ogromne. A to oznacza, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

materiały promocyjne partnera

Rachunki zwykle płacimy z przyzwyczajenia i nie zastanawiamy się, czy warunki konkretnych umów są dla nas korzystne. W końcu np. zmiana operatora sieci komórkowej to sporo zachodu. Ten sposób myślenia pozostaje nieobcy wielu osobom. Podobnie rzecz wygląda w przypadku hostingów, kiedy często płacimy za coś, z czego nie korzystamy lub godzimy się na warunki, które w pełni nas nie satysfakcjonują. Ale przecież przenoszenie strony i zmiana operatora to proces czasochłonny, a korzyści z tego niewiele, prawda? Otóż nie. Nie bez powodu przejścia stają coraz popularniejsze.

Nie trzeba przepłacać, czyli przenoszenie strony w praktyce

Droższy hosting jest zwykle bardziej stabilny, a usługa bogatsza w pakiet różnych dodatkowych funkcji. W tym miejscu należy postawić sobie pytanie: czy są nam one potrzebne i czy będziemy z nich korzystać? Powodów do zmiany może być jednak dużo więcej, choćby słabej jakości obsługa klienta, rozczarowanie poziomem świadczonych usług czy niedostosowanie konkretnej oferty do naszych realnych potrzeb.

Wiele osób decyduje się zmienić hosting z powodu zbyt wysokich cen. I trudno się dziwić - dziś, w czasach szalejącej inflacji, wszyscy szukamy oszczędności. Wysokie koszty prowadzenia biznesu, dynamicznie rosnące ceny energii czy kolejne podatki - przed przedsiębiorcami (ale też przed każdym z nas!) współczesna rzeczywistość stawia wiele wyzwań, a często wręcz zmusza do zaciskania pasa i znacznie uważniejszego przyglądania się każdej fakturze kosztowej.

Nie bez powodu przejścia do innych operatorów to dziś jeden z najsilniej rysujących się trendów na rynku. Tym bardziej że jest to proces, który nie zajmuje wiele czasu ani nie zabiera energii. Dla właściciela strony w wielu przypadkach ogranicza się jedynie do przekazania danych dostępowych i przekierowania domeny. Innymi słowy, za przenoszenie danych, poczty oraz wprowadzanie potrzebnych modyfikacji odpowiadają specjaliści.

Dobry hosting, czyli jaki?

Na to pytanie oczywiście nie ma jednej jednoznacznej odpowiedzi. Dobry hosting z pewnością będzie dopasowany do naszych potrzeb. A te każdy ma inne. Sytuacja z wyborem hostingu przypomina zakup nieruchomości: jednemu wystarczy niewielka kawalerka, podczas gdy ktoś inny będzie oczekiwał trzypokojowego mieszkania. Ktoś będzie preferował lokalizację w centrum miasta, a inny - na jego obrzeżach.

Innymi słowy, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki cel ma nasza strona internetowa. Jak duży ruch generuje? Ile znajduje się na niej zdjęć i podstron? Na jak dużej szybkości ładowania witryny nam zależy? I przede wszystkim: czy na pewno skorzystamy (lub już korzystamy) ze wszystkiego, za co płacimy w ramach danego pakietu?

Warto mieć świadomość, że część usług hostingowych (głównie tych, które były zakładane kilka lat temu) opiera się na nieco starszej infrastrukturze. To oznacza, że zmiana operatora może zaowocować lepszym funkcjonowaniem posiadanej przez nas strony. Dlaczego? Ponieważ w międzyczasie pojawiło się wiele nowocześniejszych technologii. A szybsze działanie witryn i krótszy czas ich wczytywania się przekłada się na szereg zysków. Choćby na lepsze pozycjonowanie w wynikach Google’a, co światowy gigant otwarcie przyznał w roku 2021.

Dobry hosting to jednak nie tylko prędkość, ale również bezpieczeństwo. Dość powiedzieć, że przeciętna strona internetowa atakowana jest przez różnego rodzaju wirusy i złośliwe oprogramowania ok. 6 tysięcy razy rocznie - ryzyko zainfekowana szkodliwym kodem jest całkiem spore i realne. Tutaj przyda się więc kopia zapasowa, którą część operatorów przechowuje stosunkowo krótko. Czas przechowywania kopii bezpieczeństwa jest zatem aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę.

Obecnie na rynku konkurencja jest ogromna, a dostępnych usługodawców - całe mnóstwo. Dobrym pomysłem będzie więc dokładne przejrzenie ofert i zorientowanie się w cenach. Z pewnością każdy znajdzie hosting, który idealnie wpisze się w jego potrzeby.

 


materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »