Reklama

Kolejne zwolnienia grupowe w Tesco. Tym razem w dziale sprzedaży online

Po informacji o zamknięciu siedmiu supermarketów Tesco i szykujących się zwolnieniach grupowych, związki zawodowe sieci otrzymały zawiadomienie o kolejnych zwolnieniach - tym razem w dziale sprzedaż online.

- Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność otrzymała w dniu 29 lipca 2016 r., zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników z pracownikami działów sprzedaży internetowej w hipermarketach Jelenia Góra ul. Jana Pawła II 17, Szczawno Zdrój ul. Łączyńskiego 44, Rzeszów al. Powstańców Warszawy 13 - podaje NSZZ Solidarność.

Reklama

Przyczyną zwolnień grupowych jest zamknięcie lub zmiana organizacji działów sprzedaży internetowej w wymienionych hipermarketach. Decyzje zostały podjęte z powodów ekonomicznych.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ws. planowanych zwolnień grupowych.

Przypomnijmy, z początkiem września Tesco zamknie sklepy w siedmiu miastach: w Brodnicy, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Legnicy, Mysłowicach oraz Rzeszowie. [...]

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

- - - - -

8 lipca br. informowaliśmy: Tesco zamyka siedem supermarketów

28 czerwca związek zawodowy działający przy Tesco Polska otrzymał zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień z powodu zamknięcia siedmiu supermarketów.

5 lipca 2016 r. w Krakowie odbyło się spotkanie pomiędzy pracodawcą a związkami działającymi w Tesco Polska ws. konsultacji warunków zwolnień pracowników z zamykanych sklepów. Podczas spotkania zostały przedstawione propozycje dotyczące dodatkowych rekompensat dla pracowników - czytamy na stronie NSZZ Solidarność Tesco.

6 maja związkowcy zostali poinformowani o planowanych zwolnieniach wśród kadry kierowniczej, która liczy ponad 4 tys. osób. Sieć wprowadza nowe, bardziej płaskie struktury, przez co część kierowników musi się liczyć z utratą pracy. [...]

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

- - - - -

29 czerwca br. informowaliśmy: Tesco ucina spekulacje. Sieć zostaje w Polsce

Budowa nowoczesnego centrum dystrybucji w Polsce kończy spekulacje jakoby Tesco szykowało się do opuszczenia rynku Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w telegraph.co.uk.

Nowe centrum będzie zlokalizowane w Komornikach koło Poznania i będzie głównym magazynem Tesco dla regionu, obsługując 140 sklepów sieci od września br.

Sprzedaż Tesco w centralnej i wschodniej Europie (Węgry, Polska, Czechy, Słowacja) załamała się z powodu dużej konkurencji na tych rynkach, głównie ze strony detalistów dyskontowych, takich jak Lidl i Aldi. Tesco w ciągu ostatniego roku obrotowego zamknęło dziewięć swoich sklepów w Polsce.

Darren Shirley z Shore Capital uważa, że Tesco nie zrezygnuje z działalności w Polsce. - Tesco jest przywiązane do swojej działalności nad Wisłą. Skupi się na podnoszeniu efektywności swojego biznesu - powiedział.

Autor: telegraph.co.uk/dlahandlu.pl

- - - - -

400 miejsc pracy w nowym centrum dystrybucyjnym Tesco w Wielkopolsce

Nawet 400 nowych miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku nowego centrum dystrybucyjnego sieci Tesco w Komornikach k. Poznania (Wielkopolskie). Będzie to trzeci taki magazyn w Polsce.

Centrum dystrybucyjne odpowiedzialne będzie za dostawy produktów do 140 sklepów w regionie północnym i północno-zachodnim. Biuro prasowe Tesco Polska podało w komunikacie, że nowy magazyn centralny zacznie działać na przełomie września i października. Na stałe pracować ma w nim ok. 200 osób. Nawet drugie tyle pracowników tymczasowych będzie wspierać pracę centrum "w okresach szczególnie intensywnych handlowo".

Z magazynu realizowane będą dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w niskich temperaturach. Nowy magazyn będzie mieć 28,7 tys. m kw. powierzchni, 28 stacji przeładunkowych do przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów wychodzących do sklepów.

Ponad 2 tys. m kw. zajmą powierzchnie biurowe. Obiekt wyposażony będzie w specjalny warsztat i myjnię dla samochodów ciężarowych. Będzie też posiadał możliwość rozbudowy o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów.

Centrum dystrybucji zlokalizowane jest w sąsiedztwie autostrady A2, co ma zapewnić szybki i wygodny dostęp dla samochodów dostarczających produkty.

Magazyn dołączy do dwóch działających aktualnie centrów dystrybucji Tesco zlokalizowanych w Teresinie k. Warszawy i Gliwicach. Według zapowiedzi, jego otwarcie skróci o blisko 13 proc. łączny roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco. Ma się to przełożyć na zmniejszenie o ok. 7 proc. współczynnika emisji CO2 dystrybucji.

(PAP)

Tesco: Zarząd planuje podwyżki dla osób zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych

Zarząd Tesco Polska planuje wprowadzenie systemu premiowego oraz podwyżkę wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych w sklepach.

Tegoroczny plan wynagradzania zakłada podwyżkę dla pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych w wysokości 2 oraz ok. 3,5 proc. dla najmniej zarabiających. Oznacza to, iż najniższe wynagrodzenie na pełny etat dla osób z co najmniej rocznym stażem pracy wyniesie 2110 zł brutto.

Dodatkowo, firma wdraża testowo system premiowy dla pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych. Po spełnieniu kryterium pozytywnego wzrostu miesięcznej sprzedaży like-for-like dla całości Tesco Polska, pracownicy będą otrzymywali comiesięczną premię w wysokości 42 zł brutto.

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

Dowiedz się więcej na temat: zwolnienia grupowe | Tesco | tym | online | zwolniony | sprzedaż | sieci | zwolnienia | tych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »