Lidl nie zmienia godzin otwarcia sklepów. Zamiast tego testuje zmniejszenie natężenia oświetlenia
- Prowadzimy analizy oraz testy w redukcji zużycia energii poprzez zmniejszenie natężenia oświetlenia lub jego wyłączanie – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of of Corporate Communications & CSR w Lidl Polska.
W ostatnim czasie sieci Netto i Kaufland zdecydowały się na skrócenie godzin pracy sklepów, jednak Lidl dostrzega inne rozwiązania, które mogą pomóc firmie osiągnąć oszczędności.
- W tym momencie nasze sklepy działają w standardowych godzinach otwarcia. Jednak warto zaznaczyć, że prowadzimy obecnie analizy oraz testy w redukcji zużycia energii poprzez zmniejszenie natężenia oświetlenia lub jego wyłączanie. Nasze wszystkie działania prowadzimy po to, aby w dalszym ciągu móc oferować klientom wysokiej jakości produkty w niskiej, atrakcyjnej cenie - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz.
W swoich obiektach Lidl stosuje ekologiczne rozwiązania, takie jak odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystywany w celu ogrzewania obiektu, rekuperację, pełne energooszczędne oświetlenie LED - zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu, wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.
- Flagowym projektem, stosowanym powszechnie od wielu lat są pompy ciepła jako odnawialne źródło energii. Wszystkie nowo wybudowane sklepy Lidl Polska posiadają instalację fotowoltaiczną, a dodatkowo jest ona instalowana w istniejących już placówkach. Rozwiązania te mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej naszych obiektów, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego - komentuje Robaszkiewicz.
Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze
Podkreśla przy tym, że zmiana klimatu stanowi jeden z największych współczesnych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. - W oparciu o metodologię Science Based Targets, zdefiniowaliśmy własne konkretne plany i działania, na podstawie swojego istniejącego śladu węglowego, dążąc do ciągłej redukcji emisji CO2 w działalności operacyjnej oraz w łańcuchu dostaw - wskazuje.
Magda Głowacka, Łukasz Rawa