Nadpłaty składki zdrowotnej wracają do przedsiębiorców. ZUS planuje kolejne transze

60 mln zł w pierwszych dniach lipca i 256 mln zł dziś, czyli w sumie 316 mln zł - taką łączną kwotę wypłacił przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) z tytułu nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jak informuje, kolejne transze są przygotowywane.

Do 5 czerwca przedsiębiorcy mieli czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. Jeżeli w wyniku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne okazało się, że składka ta została opłacona w kwocie wyższej niż ustalona, płatnikowi przysługiwał jej zwrot.

Ponad 300 mln zł wróciło do przedsiębiorców

- Z tytułu nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne ZUS wypłacił już przedsiębiorcom 60 mln zł. Kolejna transza, 256 mln zł, została wypłacona dziś. Oznacza to, że łączna kwota przekroczyła już 316 mln zł. Kolejne transze są w przygotowaniu - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Reklama

- Nadpłatę ZUS przekazuje na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 3 sierpnia. Oczywiście staramy się, aby te środki trafiły na konta przedsiębiorców jak najszybciej - podkreśliła szefowa Zakładu.

Prof. Gertruda Uścińska przypomniała, że wniosek o zwrot nadpłaty, która wynika z rocznego rozliczenia, był utworzony i udostępniony na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: składka zdrowotna | ZUS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »