Reklama

Otwarcie największej filii GLS w Polsce

Firma kurierska GLS Poland uruchomiła swoje największe centrum dystrybucji przesyłek. Nowy obiekt znajduje się w Wypędach pod Warszawą. Obsłuży średnio 80 tys. paczek dziennie i docelowo będzie zatrudniać około 150 osób. Został zrealizowany przez Panattoni Europe - lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie.

Zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek kurierskich GLS Poland w podwarszawskich Wypędach przy ul. Zdrojowej to 33., największa polska filia lidera jakości w europejskiej logistyce przesyłek.

- Obsługujemy coraz więcej paczek, dlatego kolejny oddział stanowi strategiczne uzupełnienie naszej sieci - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Jego otwarcie odbywa się w symbolicznym momencie. Już w maju będziemy obchodzić 20-lecie naszej działalności w Polsce. Jestem przekonany, że za sprawą nowej inwestycji, napiszemy wiele kolejnych historii, które połączą nas z klientami i odbiorcami w kraju, jak i na całym świecie - dodaje.

Reklama

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 7,6 tys. m kw. Jego największa część to hala załadunkowa. Liczy 6,6 tys. m kw. i dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. Pozostałą część obiektu zajmuje powierzchnia biurowa. Na terenie inwestycji znajduje się również 20 tys. m kw. placów manewrowych, dróg i parkingów.

- Inwestycja o tak dużych parametrach i tak zaawansowana technologicznie, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów - podkreśla Tomasz Kroll. - Lokalizacja podwarszawskich Wypędów jest bardzo korzystna. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł Puchały przy drodze ekspresowej S8, a w odległości 3 km autostradowa obwodnica A2. To daje możliwość szybkiego dostępu do centrum miasta, wyjazdu na północną czy wschodnią część regionu, a następnie w kierunku całego kraju - dodaje.

Inwestor użył 1267 m sześc. betonu na posadzkę i zewnętrzne nawierzchnie, a także 346 m sześc. na fundamenty. Stalowa konstrukcja hali waży aż 270 tys. kg. Do podbudów potrzeba było 18,7 tys. m sześc. piasku i kruszywa, a do ocieplenia dachu 834 m sześc. wełny. Dodatkowo użyto 4,5 tys. m kw. płyt warstwowych ściennych i 18 tys. m sześc. Kostki betonowej. Prace poprzedziło wywiezienie 24,5 tys. m sześc. ziemi.

Zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek kurierskich w Wypędach zostało zrealizowane przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie. Jest obiektem typu BTO (build-to-own) i BTS (build-to-suit) - został wykonany na własność, zgodnie z wymaganiami GLS Poland. Dzięki temu firma kurierska otrzymała dokładnie tyle przestrzeni, ile potrzebuje oraz tak zaaranżowaną, by móc ją jak najefektywniej wykorzystać.

Centrum dystrybucji przesyłek jest pierwszą inwestycją dewelopera dla GLS Poland.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy zrealizować największe centrum dystrybucji przesyłek kurierskich dla GLS Poland - od znalezienia odpowiedniego gruntu pod nieruchomość, przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce firmy. Cieszymy się z efektów współpracy, a także z możliwości rozwoju rynku logistycznego nie tylko na skalę polską, lecz także europejską - mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni Europe.

Zgodnie z założeniami firmowej inicjatywy GLS Poland ThinkGreen, oddział został wyposażony w nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Na dachu zainstalowano panele słoneczne, które ogrzeją wodę w pomieszczeniach socjalnych. Niestandardowym rozwiązaniem jest aranżacja przestrzeni biurowej, gdzie GLS Poland zadecydował o pozostawieniu surowych słupów żelbetowych oraz zamówił prefabrykowane panele betonowe do wykończenia ścian kilku pomieszczeń. Deweloper zainstalował również żaluzje zewnętrzne, które są zintegrowane z centralą pogodową i reagują na złe warunki pogodowe.

W centrum na stałe znajduje się motocykl Tomasza Golloba. Ikona sportu jeździła nim w swoim mistrzowskim sezonie 2010. To właśnie wtedy Polak - jako jeden z nielicznych żużlowców - wygrał cztery turnieje w roku. Dokonał tego w Pradze, Terenzano, Toruniu i Vojens. Kupując maszynę firma kurierska wsparła rehabilitację utytułowanego zawodnika. Warto przypomnieć, że już drugi sezon, GLS Poland jest sponsorem generalnym żużlowej reprezentacji Polski.

Budowa obiektu trwała dziewięć miesięcy.

Filia GLS Poland w Wypędach k. Warszawy - centrum dystrybucji przesyłek kurierskich w liczbach

Na obecnym etapie:

20 tys. m kw. placów manewrowych, dróg i parkingów

" możliwość ekspansji o kolejne 18 tys. m kw.

7,6 tys. m kw. całkowitej powierzchni obiektu

6,6 tys. m kw. powierzchni hali załadunkowej

" możliwość ekspansji o około 2 tys. m kw.

160 bram kurierskich

" możliwość powiększenia do 235 bram kurierskich

150 - docelowa liczba miejsc pracy

16 bram rozładunkowych

33. filia GLS w Polsce

dziewięć miesięcy prac budowlanych

Użyte materiały budowlane:

270 tys. kg konstrukcji stalowej hali

24,5 tys. m sześc. wywiezionej ziemi

18,7 tys. m sześc. piasku i kruszywa dla podbudów

18 tys. m sześc. kostki betonowej

4,5 tys. m kw. płyt warstwowych ściennych

1267 m sześc. betonu na posadzkę i nawierzchnie zewnętrzne

834 m sześc. wełny na dach

498 m sześc. prefabrykatów betonowych

346 m sześc. betonu na fundamenty

20 lat GLS Poland

Ponad 11 tys. klientów w Polsce

1,7 tys. nowoczesnych samochodów

Około 1,5 tys. punktów nadawania i odbioru przesyłek ParcelShop

187 km dziennie podczas jednej trasy kurierskiej

141 samochodów liniowych

33 filie w Polsce

18 partnerów w sieci europejskiej

10 lat inicjatywy środowiskowej ThinkGreen

2 sezony z Żużlową Reprezentacją Polski

2 sortownie regionalne

1 centralna sortownia

GLS Group w liczbach

2,5 mld euro obrotu (rok fiskalny 2016/2017)

508 mln przesyłek

270 tys. klientów

26 tys. pojazdów

17 tys. pracowników

2,7 tys. pojazdów liniowych

1 tys. filii

70 centralnych sortowni

41 krajów Europy

7 stanów w USA

Opr. KM

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »