Reklama

Resort środowiska: Kary za brak sprawozdania o odpadach będą niższe

Ministerstwo Środowiska zapowiada likwidację przepisów nakładających na przedsiębiorców wysokie kary za brak sprawozdania o odpadach. Obecnie każdy, kto wytwarza śmieci niekomunalne, a spóźni się ze złożeniem rocznego sprawozdania musi zapłacić karę - aż 10 000 złotych. Niezależnie od tego, ile się spóźnił i jak duża jest to firma.

Zmiany we wprowadzonych rok temu przepisach będą mogą wejść w życie dopiero za kilka miesięcy. Dopiero jesienią nowelizowana ustawa mogłaby trafić do Sejmu. Rządowe Centrum Legislacji, które nad nią pracuje, będzie więc musiało zaczekać na nowych posłów. Nie ma więc pewności, że kolejny termin składania sprawozdań - 15 marca przyszłego roku nie będzie już zagrożony 10-tysięczną karą.

Reklama

Ministerstwo Środowiska dopiero w rok od wprowadzenia wyjątkowo surowych kar, od których nie można się odwołać, przyznaje, że chyba były zbyt dotkliwe. - Szukamy takich sposobów, które zyskałyby społeczną akceptację i ułatwiłyby nam osiągnięcie naszego głównego celu, czyli poradzenia sobie ze śmieciami w Polsce - tłumaczy Magda Sikorska.

Nowa wersja ustawy wprowadza kary takie jak za wykroczenia, a te zaczynają się już od 20 złotych. Niestety, żadnego "przepraszam" od urzędników przedsiębiorcy się nie doczekają. Być może dlatego, że resort sam będzie musiał zapłacić 10 000 złotych kary, gdyż urzędnicy też przeoczyli termin na złożenie sprawozdania.

Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Środowiska | 000 | była | Mustafa | ze | resort środowiska | kara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »