Reklama

Ubezpieczenie telefonu dla firm odliczysz od podatku

Prowadzenie własnej firmy wiąże się ze sporymi wydatkami. Obowiązkowe składki i podatki, a także inne koszty stałe zmniejszają zyski. Z tego powodu większość przedsiębiorców szuka rozwiązań, dzięki którym można obniżyć wysokość należnego podatku i dodatkowych kosztów prowadzenia firmy. Jednym z rozwiązań jest korzystanie z ubezpieczenia smartfona, które można zaliczyć do kosztów działalności, by zapłacić niższy podatek.

Polisa dla firmowego smartfona - korzyści

Kupując polisę dla firmowego smartfona, zyskuje się pełną ochronę telefonu służbowego. Ubezpieczenie działa niezależnie od gwarancji czy aplikacji mobilnych używanych w telefonie, dlatego można wykupić je w każdym momencie jego korzystania.Zakres ochrony polisy obejmuje koszty usunięcia usterek spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi, awarią baterii lub zalaniem. Dodatkowo ochronie podlega nie tylko służbowy smartfon, ale i akcesoria, takie jak ładowarka lub słuchawka bluetooth.

Ubezpieczenie telefonu (phone insurance) niesie ze sobą również inne korzyści. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy telefon zostanie skradziony lub dojdzie do jego nieautoryzowanego użycia. Dzięki temu zyskuje się środki finansowe na zakup nowego smartfona na firmę już w 14 dni od zgłoszenia kradzieży ubezpieczonego sprzętu. Co ważne, ubezpieczenie obejmuje również ochronę przed skutkami nieautoryzowanego użycia smartfona. Jeżeli osoba nieuprawniona użyje telefonu i zostaną naliczone za to opłaty, ich wysokość zostanie uregulowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Taka ochrona działa zarówno w przypadku nieautoryzowanego użycia przez złodzieja, jak i nieuprawnionego pracownika.

Reklama

Ubezpieczenie kosztem uzyskania przychodów

Składka na polisę chroniącą smartfon służbowy jest uznawana za koszt uzyskania przychodu, dlatego jej zakupienie jej jeszcze bardziej opłacalne. Korzystając z ubezpieczenia zyskuje się pełną ochronę sprzętu i jednocześnie płaci się niższy podatek. Możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z VAT, dzięki czemu polisa opłaca się jeszcze bardziej, gdy należy się do grona płatników podatku VAT. Jeżeli chce się zaliczyć koszt składki na phone insurance do kosztów prowadzenia działalności, wystarczy przedstawić księgowej umowę oraz potwierdzenie dokonania opłaty za ubezpieczenie telefonu firmowego.

Korzystając z phone insurance, traci się możliwość doliczania kosztów napraw ubezpieczonego smartfona do kosztów prowadzenia działalności. Jednocześnie koszty te są pokrywane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, stąd przedsiębiorstwo nic nie traci.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »