Unijne ustępstwa wobec polskich mleczarni i rzeźni

Polskie mleczarnie i rzeźnie dostaną dodatkowy czas na dostosowanie się do unijnych standardów. Komisja Europejska zgodziła się na okresy przejściowe dodatkowo dla 250 zakładów. Wcześniej podobne ulgi przyznano ponad 500 rzeźniom i mleczarniom.

Od 1 maja na naszych półkach sklepowych pojawią się 2 kategorie żywności. Zakłady, które nie będą spełniały unijnych norm, będą musiały znakować produkowaną żywność kwadratem. Będzie to oznaczało, że produkt może być sprzedawany wyłącznie na terenie Polski. Żywność z kwadratem będzie produkować ponad 700 przedsiębiorstw.

Te, które są przystosowane do unijnych norm, będą znakowały swoje produkty owalem - tylko je będzie można sprzedawać za granicą.

KE zapewnia, że żywność oznakowana kwadratem nie jest szkodliwa dla zdrowia, a chodzi jedynie o normy techniczne. Nie tłumaczy jednak, dlaczego będą ją mogli jeść tylko Polacy.

Reklama

Mimo ustępstw Komisji Europejskiej dostosowanie do unijnych norm spowodowało zamknięcie prawie 1,5 tys. zakładów w Polsce.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: dostosowanie | Polskie | żywność | rzeźnia | rzeźnie | ustępstwa | Komisja Europejska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »