Reklama

UOKiK zgadza się na przejęcie Piotra i Pawła

Przejęcie Grupy Piotr i Paweł przez New Polish Investments nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. UOKiK wydał zgodę na transakcję.

O swojej decyzji UOKiK poinformował na Twitterze. Według urzędu, przejęcie Grupy przez New Polish Investments (wcześniej działająca pod nazwą Passington Investments) nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Przejęty sklepy będą najprawdopodobniej działać pod logo Eurospar lub Spar.

Przypomnijmy, 30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejmie większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners.

Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreślał w maju Marek Miętka, prezes sieci.

Reklama

- Pozyskanie doświadczonego i międzynarodowego inwestora, jakim jest globalna sieć Spar to zasoby, wiedza oraz doświadczenie jakie wnosi do Piotra i Pawła ta transakcja. To przede wszystkim poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i miejsc pracy dla pracowników - dodał. [...]

- - - - -

30 maja Spar Group podpisał umowę kupna udziałów w sieci Piotr i Paweł

30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejmie większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners.

inpl:articleList id="2586714, 2581056, 2555994" idType="news" align="right" template="firstFull"/>

Tym samym domknięty został proces inwestycyjny o którym strony informowały 26 kwietnia. Następnym krokiem będzie uzyskanie zgody Prezesa UOKiK, do którego zostanie złożony wniosek w najbliższym możliwym czasie. Szczegóły transakcji zostaną przedstawione po uzyskaniu wymaganych prawem zgód.

- Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreśla Marek Miętka, prezes sieci.

- Pozyskanie doświadczonego i międzynarodowego inwestora, jakim jest globalna sieć Spar to zasoby, wiedza oraz doświadczenie jakie wnosi do Piotra i Pawła ta transakcja. To przede wszystkim poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i miejsc pracy dla pracowników - dodaje. [...]

- - - - -

17 kwietnia informowaliśmy: Jest inwestor w Piotrze i Pawle!

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu dlahandlu.pl sieć Piotr i Paweł po ponad półtora roku negocjacji pozyskała inwestora branżowego. Nazwa inwestora zostanie oficjalnie ujawniona 26 kwietnia. Do tego czasu spełnione mają zostać wszystkie formalności związane z obowiązkami informacyjnymi prawnymi i proceduralnymi związanymi z procesem sanacyjnym.

Sieć Piotr i Paweł pod koniec 2017 r. rozpoczęła poszukiwania inwestora. Pod koniec lutego 2018 r. sieć poinformowała o pozyskaniu inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners. W marcu 2018 Piotr i Paweł sfinalizował porozumienie, na mocy którego ówczesny Bank Zachodni WBK (teraz Santander Bank Polska) oraz ING Bank Śląski zwiększyły zakres finansowania, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci.

12 września 2018 r. sąd w Poznaniu otworzył postępowanie sanacyjne wobec sieci Piotr i Paweł. - Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie planu restrukturyzacji. Sieć w tym samym czasie rozpoczęła restrukturyzację opartą na trzech filarach: organizacyjnym, handlowym i nieruchomościowym.

Pod koniec września pięć sklepów kupiła firma Jeronimo Martins Polska. Od 28 września pięć sklepów Piotra i Pawła stało się częścią sieci Biedronka. Pod koniec października kolejny inwestor branżowy - tym razem Carrefour - przejął trzy sklepy. W dwóch sklepach sieci pojawiła się natomiast Stokrotka.

W litym UOKiK wydał zgodę na przedłużenie posiadania sieci Piotr i Paweł przez fundusze Capital Partners, aby możliwe było dalsze prowadzenie negocjacji w sprawie poszukiwania inwestora branżowego.

W marcu Grupa Piotr i Paweł przejęła udziały w 20 podmiotach, które prowadzą pojedyncze sklepy franczyzowe pod tym szyldem. [...]

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »