Reklama

USA: Cyberprzestępcy powodują milionowe straty w firmach

Jak wynika z raportu z raportu opracowanego przez Hewlett Packard i Ponemon Institute, przeciętna korporacja w USA traci rocznie ok. 15,4 mln dolarów na skutek działań cyberprzestępców.

Skala rocznych strat amerykańskiej firmy z tytułu cyberataków dwukrotnie przewyższa globalną średnią, która wynosi 7,7 mln dol. - czytamy w raporcie.

Reklama

Eksperci Hewlett Packard i Ponemon Institute, organizacji zajmującej się monitorowaniem cyberprzestępczości, ustalili również, że na skutek działań hakerów najbardziej cierpią firmy świadczące usługi finansowe i przedsiębiorstwa z sektora energetycznego.

W przypadku tych pierwszych, średnie roczne straty wywołane cyberprzestępczością w przeliczeniu na jedną firmę wynoszą 13,5 mln dol.; w przypadku tych drugich jest to 12,8 mln dol.

Z wyliczeń specjalistów wynika, że najkosztowniejsze dla korporacji cyberprzestępstwa to te, których sprawcami są osoby z wewnątrz firmy, jak również ataki DDos (ang. Distributed Denial of Service - rozproszona odmowa usługi), polegające na przeciążeniu serwera firmy w stopniu uniemożliwiającym dalsze działanie danej usługi lub całej infrastruktury.

Dowiedz się więcej na temat: haker | USA | cyberprzestępcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »