Reklama

Wsparcie w starcie

Ułatwienia dla młodych biznesmenów. Już od połowy listopada studenci ostatniego roku uczelni wyższych i absolwenci z województw: małopolskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego będą mogli zaciągnąć niskooprocentowane pożyczki na założenie działalności gospodarczej.

W Banku Gospodarstwa Krajowego podpisano dziś umowy z pośrednikami finansowymi, którzy będą udzielać pożyczek w ramach programu "Pierwszy Biznes-Wsparcie w Starcie".

Jego celem jest rozwijanie przedsiębiorczości i tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy. Umowy, podpisane z pośrednikami finansowymi, przewidują, że pożyczki do wysokości 60 tysięcy złotych, będą udzielane na podjęcie działalności gospodarczej przez absolwentów uczelni w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu.

Zarówno minister pracy Władysław Kosiniak - Kamysz, jak i prezes zarządu BGK Dariusz Kacprzyk wyrażają przekonanie, że to przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy sytuacji młodych ludzi na rynku zatrudnienia.

Reklama

Realizacja programu przewidziana jest w dwóch etapach. Pula środków pierwszego z nich to 20 i pół miliona złotych, co pozwoli na udzielenie około 350 pożyczek.

Od 2014 roku planowane jest zaś sukcesywne obejmowanie programem pozostałych województw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »