Reklama

Z Polski Wschodniej w świat

Firmy z Polski Wschodniej, które myślą o zagranicznej ekspansji mogą liczyć na wsparcie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków o dofinansowanie kosztów wprowadzenia przez nie na nowe rynki produktów i usług. Przeznaczy na nie 50 mln zł.

Pieniądze będą pochodzić z konkursu "Internacjonalizacja MŚP" w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Jest on skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać pomoc w rozpoczęciu sprzedaży swoich produktów na nowych rynkach zagranicznych. O wsparcie mogą ubiegać się mali, średni i mikroprzedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej, czyli: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim lub podkarpackim.

Zainteresowani mogą oni otrzymać nawet 800 tys. zł. Warunkiem jest ekspansja z produktem na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Ci, którzy planują wejście na rynek szwajcarski lub do jednego z państw objętych EOG mogą liczyć na kwoty do 550 tys. zł. Otrzymane pieniądze będzie można przeznaczyć doradztwo związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego. Także na koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów i udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych.

Reklama

Nabór rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 3 września. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną - za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego na stronie PARP. Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie: Internacjonalizacja MŚP.

ew

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »