AAT Holding opublikował prospekt emisyjny i rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji

Oferta publiczna obejmuje wyłącznie akcje AAT Holding sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy łącznie mogą zaoferować do 3.997.536 akcji AAT Holding. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 10 do 21 września br., po cenie maksymalnej równej 30 zł za akcję. Cena akcji spółki zostanie ustalona w wyniku budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych od 9 do 21 września.

Oferta publiczna obejmuje wyłącznie akcje AAT Holding sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy łącznie mogą zaoferować do 3.997.536 akcji AAT Holding. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 10 do 21 września br., po cenie maksymalnej równej 30 zł za akcję. Cena akcji spółki zostanie ustalona w wyniku budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych od 9 do 21 września.

- Plan debiutu giełdowego to dla nas naturalny krok rozwoju. Przez ponad 20 lat rozwijaliśmy się dynamicznie najpierw jako firma rodzinna, a potem wspierani przez naszego akcjonariusza - fundusz private equity. Jesteśmy producentem i dostawcą elektronicznych systemów zabezpieczeń. To, co nas wyróżnia to własna myśl technologiczna oraz kompleksowa oferta obejmująca wszystkie segmenty rynku, połączona z efektywną siecią dystrybucji - mówi Mariusz Raczyński, prezes AAT Holding. - Akcje naszej spółki to dla inwestorów możliwość inwestycji w nowy, niereprezentowany do tej pory na warszawskiej giełdzie sektor. Planowana oferta publiczna akcji obejmuje jedynie istniejące akcje, jednak nie wykluczamy, że w przyszłości giełda może być naszą drogą do pozyskania dodatkowego kapitału na realizację strategii rozwoju, w tym przeprowadzenie potencjalnych akwizycji. Giełda to również prestiż i większa rozpoznawalność na dość rozdrobnionym rynku systemów elektronicznych zabezpieczeń. Wierzę, że dzięki GPW nasza spółka umocni swoją pozycję rynkowego lidera - dodaje prezes.

Reklama

Najważniejsze informacje o ofercie publicznej

W ramach oferty publicznej, akcjonariusze sprzedający mogą zaoferować łącznie do 3.997.536 akcji AAT Holding:

- AAT Sweden oferuje do 2.397.536 akcji stanowiących do 29,97 proc. kapitału zakładowego spółki (oferta podstawowa);

- Lock Syndication może zaoferować w całości lub w części do 1.600.000 akcji stanowiących do 20,0 proc. kapitału zakładowego spółki (dodatkowe akcje).

Ostateczna liczba akcji oferowanych (w tym akcji dodatkowych) zostanie ogłoszona i opublikowana po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, czyli 21 września.

Oferta publiczna akcji AAT Holding jest kierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz wybranych inwestorów zagranicznych. Intencją AAT Sweden jest zaoferowanie do 359.630 akcji oferowanych inwestorom indywidualnym, a w przypadku zaoferowania akcji dodatkowych zostanie podjęta decyzja o liczbie akcji oferowanych, która ma zostać zaoferowana inwestorom indywidualnym.

Cena akcji oferowanych zostanie ustalona w drodze budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i opublikowana nie później niż 22 września 2015 roku.

Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 10 do 21 września (ostatniego dnia do godz. 17) w placówkach Centralnego Domu Maklerskiego Pekao, Domu Maklerskiego Pekao, Domu Inwestycyjnego Xelion, Domu Maklerskiego mBanku.

Zapisy można składać osobiście, telefonicznie lub przez internet (więcej informacji na www.aat.pl oraz stronach internetowych poszczególnych domów maklerskich).

Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje zostaną przydzielone inwestorom około 25 września.

Akcjonariat

Akcjonariuszami Spółki są AAT Sweden Holding oraz Lock Syndication, którzy odpowiednio posiadają 29,97 proc. oraz 70,03 proc. akcji Spółki. AAT Holding pośrednio kontroluje Fundusz Argan Capital (fundusz private equity) posiadając łącznie, pośrednio 67,75 proc. akcji spółki. W pozostałym zakresie akcje Spółki są pośrednio kontrolowane przez jej założyciela - Zbigniewa Raczyńskiego oraz dwóch członków zarządu - Mariusza Raczyńskiego oraz Jacka Antczaka.

Przewidywany harmonogram oferty publicznej

9 września 2015 r. - publikacja prospektu emisyjnego oraz aneksu zawierającego informację o cenie maksymalnej na potrzeby przyjmowania zapisów inwestorów indywidualnych

9 - 21 września 2015 r. - budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych

10 - 21 września 2015 r. (ostatniego dnia do godz. 17) - okres przyjmowania zapisów inwestorów indywidualnych

Nie później niż 22 września 2015 r. - ustalenie i publikacja informacji o ostatecznej cenie i liczbie oferowanych akcji, w tym ostatecznej liczbie akcji oferowanych poszczególnym grupom inwestorów

22 - 24 września 2015 r. - okres przyjmowania zapisów inwestorów instytucjonalnych

25 września 2015 r. - przydział akcji oferowanych

ok. 5 października 2015 r. - debiut akcji na GPW

Pekao Investment Banking pełni w procesie funkcję Globalnego Koordynatora Zarządzającego Księgą Popytu i Oferującego. Współprowadzącym Księgę Popytu jest Ipopema Securities, a Współmenedżerem Oferty Vestor Dom Maklerski.

Grupa AAT Holding S.A. działa na rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń, z udziałem rynkowym na poziomie 16 proc. Grupa produkuje systemy sygnalizacji pożarowej, systemy telewizji dozorowej oraz dostarcza nowoczesne urządzenia ochrony osób i mienia renomowanych światowych producentów. Działa w obszarze nowych technologii, a prawie 2/3 jej przychodów pochodzi ze sprzedaży własnych produktów i rozwiązań zarówno w Polsce jak i za granicą, w tym w większości z krajów Unii Europejskiej.

Przychody Grupy AAT Holding w I półroczu 2015 wzrosły rok do roku o 5,2 proc. do 78 mln zł, a skorygowany zysk netto o 20,7 proc. do 5,1 mln zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: IPO | prospekt emisyjny | zapisy na akcje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »