Reklama

ABC Data będzie publikować szacunkowe dane o przychodach ze sprzedaży

Grupa Kapitałowa ABC Data S.A. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku kapitałowego i stawia na transparentną politykę informacyjną. Począwszy od lipca br. zarząd spółki co miesiąc będzie przekazywać do publicznej wiadomości szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy.

Publikacja przez spółkę szacunkowych skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w danym okresie jest bardzo istotną informacją dla analityków i inwestorów. Pozwala na ocenę bieżącej sytuacji spółki oraz stopnia realizacji założonych celów, co ma istotne przełożenie na decyzje inwestycyjne. Spółki giełdowe są zobligowane do publikacji wyników finansowych co kwartał, jednak niewielu emitentów decyduje się na przekazywanie informacji wynikowych częściej niż w raportach okresowych. ABC Data jest pierwszą spółką z branży dystrybutorów sprzętu IT, która zdecydowała się na informowanie rynku o swoich comiesięcznych przychodach.

Reklama

- Decyzja o publikacji szacunkowych przychodów ze sprzedaży Grupy jest uwarunkowana przede wszystkim otwartą polityką informacyjną ABC Daty - mówi Ilona Weiss, prezes ABC Data. - To też odpowiedź na sygnały ze strony inwestorów, żeby tego typu informacje były publikowane częściej niż raz na kwartał. Jestesmy spółką transparentną, dlatego zapewniamy dostęp do pełnej i rzetelnej informacji na temat sytuacji ABC Daty dla rynku. Wierzę, że nasza decyzja spotka się z pozytywnym odbiorem wśród naszych obecnych akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów - dodaje Ilona Weiss.

W raporcie bieżącym z dnia 8 lipca 2016 roku po raz pierwszy opublikowane zostały szacunkowe przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej ABC Data. Wyjątkowo zaprezentowano dane sumaryczne za drugi kwartał br., aby umożliwić akcjonariuszom i inwestorom odniesienie przekazanych danych do okresów historycznych.

Informacje o przychodach będą publikowane 6. dnia roboczego każdego kolejnego miesiąca i będą zawierały dane za miesiąc poprzedni. ABC Data będzie przekazywać dane w raportach bieżących, które są publikowane między innymi na stronie www spółki.

ABC Data

ABC Data jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 25 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą 180 tys. produktów przeszło 1 000 renomowanych marek. W ubiegłym roku do portfolio produktowego włączone zostały nowe kategorie takie jak produkty smart, artykuły papiernicze i biurowe, zabawki oraz narzędzia i elektronarzędzia. Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line. W latach 2009 - 2016 ABC Data została sześciokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku spółka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w głównym rankingu raportu Computerworld TOP 200 utrzymując status największej firmy informatycznej na rynku polskim. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia obejmującego największych dystrybutorów IT na świecie. W 2010 roku ABC Data zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »