ABC Data - nowy rok pod znakiem coraz szerszej oferty

Jednym z najważniejszych elementów budowania przewagi konkurencyjnej w nowoczesnej dystrybucji jest komplementarność portfolio produktowego. ABC Data, zgodnie z przyjętą strategią dynamicznie poszerza swoją ofertę.

Jednym z najważniejszych elementów budowania przewagi konkurencyjnej w nowoczesnej dystrybucji jest komplementarność portfolio produktowego. ABC Data, zgodnie z przyjętą strategią dynamicznie poszerza swoją ofertę.

W ostatnim czasie asortyment spółki wzbogacił się między innymi o kolejne rozwiązania z zakresu przechowywania i ochrony danych, alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących, a także nowe marki z kategorii zabawek, artykułów biurowych, narzędzi i elektronarzędzi. Systematyczne poszerzanie oferty to efekt przyjętego sposobu działania w oparciu o model one-stop-shop.

Bezpieczne przechowywanie i efektywna ochrona posiadanych informacji należą do priorytetów zarówno współczesnych instytucji i przedsiębiorstw, jak również osób prywatnych. Odpowiadając na rosnące potrzeby swoich klientów w tym zakresie, ABC Data systematycznie poszerza posiadaną ofertę urządzeń i oprogramowania związanego z obsługą danych. W ostatnim czasie firma wprowadziła do asortymentu szereg produktów służących tworzeniu prywatnych chmur, m.in. magazyny danych w chmurze osobistej My Cloud Mirror drugiej generacji, renomowanej firmy Western Digital oraz sieciowe pamięci masowe Seagate® Personal Cloud. W portfolio dystrybutora nie brakuje również rozwiązań związanych z ochroną, backupem i odzyskiwaniem informacji, m.in. takich producentów jak AVG Technologies czy Veeam Software.

Reklama

Nieodłączną częścią prowadzenia przedsiębiorstwa jest wydruk dokumentów lub innych materiałów. Trendem w tym zakresie, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, jest usługa najmu urządzeń drukujących, będąca również w ofercie ABC Data. Pozwala ona znacznie redukować koszty związane z drukowaniem. Przedsiębiorcom preferującym tradycyjne rozwiązanie, jakim jest zakup sprzętu, dystrybutor oferuje wyjątkowo szeroki wachlarz drukarek i materiałów eksploatacyjnych. ABC Data poszerzyła właśnie swój asortyment w tym zakresie o wyroby marki ActiveJet, które są już dostępne w systemie InterLink. Rozbudowane portfolio produktów jest istotne dla komplementarności oferty spółki, która dąży do działania w oparciu o model one-stop-shop.

Dążąc do posiadania kompleksowej oferty, ABC Data systematycznie poszerza wachlarz posiadanych towarów nie tylko o nowości produktowe, lecz także zupełnie nowe kategorie wyrobów. Już teraz klienci firmy mogą poprzez dedykowaną im platformę e-commerce zaopatrzyć się w produkty związane z szeroko pojętym IT i elektroniką użytkową, jak również artykuły papiernicze i zabawki. W ostatnim czasie oferta spółki wzbogaciła się o narzędzia i elektronarzędzia uznanych marek, m.in. Black&Decker, DeWalt, Proline czy Stanley. W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie nowych kategorii produktów,

jak Home&Living, lifestyle czy artykuły sportowe.

Model one-stop-shop pozwala klientom firmy na zakup dowolnych towarów pod jednym dachem, bez konieczności poszukiwania ich u innych dostawców. Pozwala to jednocześnie oszczędzać czas oraz korzystać z innych przewag, jakie daje współpraca z ABC Data, np. wysokiej jakości usług logistycznych czy oferowanego klientom wsparcia finansowego. Bycie konkurencyjnym w tym obszarze pozwala spółce na dynamiczne rozbudowywanie bazy klientów, a poszerzający się w ten sposób kanał dotarcia czyni ABC Data jeszcze bardziej atrakcyjnym partnerem dla producentów. Dzięki temu osiągnięcie postawionego celu strategicznego, jakim jest zdobycie do 2018 roku pozycji lidera dystrybucji IT w regionie CEE, jest coraz bliżej.

ABC Data

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 25 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 100 tys. produktów ponad 430 renomowanych dostawców. W ostatnich miesiącach do portfolio produktowego włączone zostały nowe kategorie takie jak produkty smart, artykuły papiernicze i biurowe, zabawki oraz narzędzia i elektronarzędzia. Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line. W latach 2009 - 2014 ABC Data została pięciokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku spółka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w głównym rankingu raportu Computerworld TOP 200 utrzymując status największej firmy informatycznej na rynku polskim. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia obejmującego 24 największych dystrybutorów IT na świecie. W 2010 roku ABC Data S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oferta | oferty | nowy rok | ABC Data SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »