Reklama

AEDES SA wykona konstrukcję wieży kontroli lotów dla krakowskiego lotniska Balice

AEDES SA, notowany na rynku NewConnect krakowski wykonawca budowlany, poinformował, iż zawarł umowę o wartości ponad 2,4 mln zł netto z firmą PORR Polska SA - filią austriackiego koncernu budowlanego. Przedmiotem umowy jest wykonanie żelbetowej konstrukcji wieży kontroli lotów dla krakowskiego lotniska Balice.

Inwestycja pod nazwą "Budowa Wieży Kontroli Ruchu Lotniczego TWR Kraków-Balice wraz z infrastrukturą techniczno-administracyjną" jest prowadzona przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Nowa wieża, na którą krakowskie lotnisko czeka już od kilku lat, ma mieć 32 metry wysokości, czyli tyle, co połowa długości samolotu Boeing 787-9 Dreamliner.

Reklama

- Pozyskaliśmy nowego kontrahenta oraz nowy kontrakt z obszaru budownictwa infrastrukturalnego. W ten sposób spełniamy obietnice złożone dotychczas naszym inwestorom. Ponadto, dbamy o stały rozwój spółki, poprawiając tym samym jej konkurencyjność w regionie. Choć wartość kontraktu nie znajduje się w notowanych przez AEDES historycznych pułapach, to jednak chcemy podkreślić, iż przedmiot umowy jest wyjątkowy i na pewno prestiżowy. Bowiem, nie co dzień mamy możliwość budowania takich obiektów, jak wieża kontroli ruchu lotniczego - mówi Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES SA.

OSTATNIE WYDARZENIA

Kilka dni temu spółka ogłosiła, że prowadzona przez nią realizacja fabryki wełny mineralnej PETRALANA w Bytomiu dobiega końca: obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie, zaś uroczyste jego otwarcie miało miejsce 10 września br.

W sierpniu emitent przeprowadził niepubliczną emisję obligacji serii A, z której pozyskał 2,5 mln złotych. Środki te przeznaczone zostały na kapitał obrotowy spółki w celu zabezpieczenia możliwości realizacji nowych kontraktów.

Opr. MD

Dowiedz się więcej na temat: kontrola lotu | krakowski | Aedes S.A. | wykonanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »