Aiton Caldwell złożył dokument informacyjny

Spółka Aiton Caldwell, która w listopadzie br. planuje debiut na NewConnect, złożyła dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka Aiton Caldwell, która w listopadzie br. planuje debiut na NewConnect, złożyła dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pozyskany z emisji prywatnej kapitał w wysokości 1,68 mln złotych zostanie przeznaczony m.in. na konsolidację krajowego rynku VoIP oraz ekspansję na rynki międzynarodowe. Po III kwartałach br. spółka osiągnęła 36-proc. wzrost poziomu przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

W ramach oferty prywatnej Aiton Caldwell - lidera polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych (SaaS) dla firm z sektora MSP oraz klientów indywidualnych - zostało wyemitowanych 84 tys. akcji serii D, które nabyło łącznie 36 inwestorów, w tym jedna osoba prawna. Pozyskany kapitał w wysokości 1.680.000 zł zostanie przeznaczony na konsolidację krajowego rynku VoIP, ekspansję na rynki międzynarodowe oraz rozbudowę dotychczasowych kanałów sprzedaży dla nowych produktów i marek. Poza akcjami serii D, do obrotu giełdowego zostanie również wprowadzonych 500 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 9182 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 409 091 akcji zwykłych na okaziciela serii C, czyli 100 proc. akcji spółki. Spółka złożyła już dokument informacyjny na GPW.

Reklama

- Liczymy, iż uchwała GPW w sprawie zatwierdzenia dokumentu informacyjnego zostanie podjęta w najbliższym czasie. Termin debiutu, planowany na listopad br., pozostaje aktualny - uważa Jan Wyrwiński, prezes Aiton Caldwell SA.

W 2011 roku spółka postawiła na rozwój. W ramach przyjętej strategii rozwoju Aiton Caldwell poszerzył swoją ofertę produktową o nowe rozwiązania teleinformatyczne Vanberg Systems oraz Smarto. W toku rozszerzania zakresu swoich usług konieczne było podjęcie działań z zakresu budowy nowych kanałów sprzedaży, co wiązało się ze znacznym zwiększeniem zatrudniania. W kontekście korporacyjnym rozpoczęto prowadzenie analiz w celu sprawdzenia możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe mające na celu ustalenie istniejących rozwiązań technologicznych, potrzeb rynków obcych oraz ich specyfiki prawnej. W pierwszej kolejności Spółka skoncentrowała się na rynku telekomunikacyjnym w Europie Wschodniej i Stanach Zjednoczonych.

Wyniki finansowe za okres I - III kwartał br. potwierdzają słuszność realizowanej strategii rozwoju. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7 mln złotych wzrastając o 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym samym okresie EBITDA wyniosła 1,5 mln złotych i była wyższa o 18 proc. wobec pierwszych trzech kwartałów 2010 roku. Narastający zysk netto osiągnął wartość 100 tys. zł, głównie z powodu poniesienia znacznych kosztów wynikających z uruchomienia nowych linii produktowych.

- Znaczący wzrost przychodów wynika z systematycznie powiększanej bazy użytkowników platformy FreecoNet oraz zwiększonego udziału sprzedaży naszych usług w segmencie klienta biznesowego. Przejęliśmy użytkowników z platformy Tlenofon, cały czas zwiększamy zakres świadczonych usług wśród dotychczasowych odbiorców. Z satysfakcją przyjęliśmy osiągnięty zysk netto, tym bardziej, iż w II i III kwartale br. ponieśliśmy większe nakłady inwestycyjne związane m.in. z markami Vanberg Systems oraz Smarto - dodaje Jan Wyrwiński.

Aiton Caldwell

Lider polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Głównym obszarem działania Grupy jest świadczenie usług SaaS (Software as a Service) opartych na zdalnym udostępnianiu oprogramowania poprzez sieć internet, które można integrować z dowolnym systemem telekomunikacyjnym IP oraz z systemami tradycyjnymi. Aiton Caldwell SA oferuje swoje rozwiązania za pośrednictwem trzech linii biznesowych: Vanberg Systems (zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny dla firm), FreecoNet (platforma telekomunikacyjna oferująca darmowe rozmowy wewnątrz sieci, dedykowana klientom indywidualnym oraz firmom z segmentu SOHO) oraz Smarto (usługa telekomunikacyjna dedykowana mikroprzedsiębiorstwom i startupom). W listopadzie br. Aiton Caldwell zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej Spółka uzyskała 1,7 mln złotych, które przeznaczy m.in. na kontynuację procesu konsolidacji polskiego rynku VoIP, ekspansję na rynki międzynarodowe oraz budowanie kanałów sprzedaży pośredniej i bezpośredniej dla nowych marek, m.in. Vanberg Systems.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dokument | dokumenty | Spółka | informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »