Reklama

Akcjonariusz chce walnego i emisji akcji oraz obligacji

Spółka Superkonstelacja Ltd z siedzibą na Cyprze, która ma ok. 5 proc. Energomontażu Południe, chce zwołania walnego zgromadzenia Energomontażu i umieszczenia w porządku obrad uchwały o emisji akcji z prawem poboru, uchwały o emisji akcji bez prawa poboru oraz uchwały o emisji obligacji zamiennych na akcje i emisji akcji w ramach warunkowego podwyższenia kapitału - podała spółka w komunikacie.

"Z uwagi na złożenie wniosków o otwarcie postępowań likwidacyjnych z możliwością zawarcia układu przez główne spółki z Grupy PBG, a następnie otwarcia tych postępowań przez Sąd, spółka Energomontaż Południe stanęła w obliczu wypowiedzenia przez kolejne instytucje finansowe umów kredytowych. Związany z tym wzrost ryzyka inwestycyjnego spowodował drastyczny spadek kursu akcji spółki i przede wszystkim w przypadku braku wsparcia ze strony głównych udziałowców spowoduje w niedługim czasie groźbę płynności finansowej przez spółkę" - podał w uzasadnieniu akcjonariusz.

Reklama

"Mając na celu konieczność natychmiastowego działania przez głównych akcjonariuszy, a także zważywszy na oderwany od rzeczywistej wartości kurs akcji spółki, żądam zwołania NZWA spółki i podjęcia uchwał pozwalających przejść przez ten moment próby obronną ręką. Jako posiadający co najmniej 5 proc. akcji spółki deklaruję, zależnie od woli głównego akcjonariusza Energomontaż Południe jakim jest Rafako, uczestnictwo zarówno w proporcjonalnym do obecnej siły głosów wsparcia spółki, jak i wzięcie na siebie nieproporcjonalnie większego ciężaru dofinansowania w przypadku uchylenia się obecnego inwestora strategicznego spółki od udzielenia takiego wsparcia" - czytamy dalej.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »