Allegro przydzieliło akcje w ofercie publicznej

Średnia stopa redukcji dla zleceń kupna złożonych przez inwestorów detalicznych w ofercie Allegro wyniosła około 84,85 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano, inwestorom detalicznym przydzielono łącznie 9.342.771 akcji, a inwestorom instytucjonalnym przydzielono łącznie 236.238.624 akcje (uwzględniając akcje dodatkowego przydziału).

Allegro podało, że zapisanie akcji na rachunkach inwestorów detalicznych planowane jest 6 października 2020 r., a w przypadku inwestorów instytucjonalnych spodziewane jest 9 października 2020 r.

Allegro 14 września ogłosiło zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW. Jako spodziewany termin debiutu na GPW spółka podała 12 października.

Cena w ofercie publicznej Allegro została ustalona na 43 zł.

Reklama

Piotr Wałek, zarządzający AgioFunds optymistycznie ocenia perspektywy notowań Allegro 

"W związku z wysokimi dynamikami wyników, wielkością spółki oraz ciekawym segmentem rynku, w którym Allegro operuje, ofertą będzie zainteresowanych wiele funduszy polskich i zagranicznych.

Pomimo wysokiej wyceny, ofertą prawdopodobnie będą zainteresowane głównie fundusze skupiające się na wzrostowych spółkach, a działania właścicieli i zarządu Allegro w ostatnich latach pokazały, że spółka bardzo dynamicznie się rozwijała oraz udoskonalała model biznesowy tworząc dobrą bazę na przyszłe lata" - powiedział Wałek.

"Spodziewam się, że żadne fundusze nie dostaną tyle akcji Allegro, ile będą chciały. W sytuacji, gdy udział Allegro w WIG20 sięgnie 6 proc. będą musiały się doważać i dlatego przez najbliższe kilka miesięcy spodziewam się popytu z ich strony. To będzie wsparciem dla kursu Allegro na GPW" - dodał.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: IPO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »