Analitycy BDM ocenia Tesgas

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 13 czerwca, obniżyli rekomendację Tesgas do "akumuluj" z "kupuj" poprzednio i wycenę akcji spółki do 16,5 zł z 18,2 zł.

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 13 czerwca, obniżyli rekomendację Tesgas do "akumuluj" z "kupuj" poprzednio i wycenę akcji spółki do 16,5 zł z 18,2 zł.

Analitycy w usasadnieniu napisali" Obniżamy cenę docelową z 18,2 PLN do 16,5 PLN, co daje obecnie 16% potencjał wzrostowy i dlatego zmieniamy rekomendację z Kupuj na Akumuluj. W stosunku do poprzedniej rekomendacji wycena DCF spadła z 17,3 PLN na 16,7 PLN, natomiast wycena porównawcza z 19,2 PLN do 16,4 PLN".

Spadek końcowej wyceny wynika w głównej mierze ze zmian prognoz i kursów spółek z grupy porównawczej oraz przyjęcia bardziej konserwatywnego podejścia do wyników spółki w długim okresie w związku z pogarszaniem się perspektyw dla sektora budowlanego w Polsce w perspektywie kilkuletniej (spadek wydatków na infrastrukturę drogową przekładający się na wzrost konkurencji w innych obszarach; wzrastająca niepewność co do wysokości środków w kolejnym budżecie unijnym od 2014 roku).

Reklama

Uważamy, że obecna wycena rynkowa spółki nie oddaje jej wartości fundamentalnej. Na poziomie netto w 2011 roku spółka ma naszym zdaniem szansę wykazać poprawę r/r, pod tym względem może należeć do mniejszości w sektorze budowlanym. P/E'11=9,9x przy prognozowanym przez nas zysku netto na 2011 rok na poziomie 16,3 mln PLN. Obecna kapitalizacja spółki to 161,2 mln PLN. Na koniec 1Q'11 Tesgas posiadał 27,6 mln PLN gotówki netto (29,3 mln PLN na koniec 2010 roku). Daje to EV spółki na poziomie 133,6 mln PLN.

Zwracamy także uwagę, że część biznesu spółki to długoterminowe zadania eksploatacyjne dotyczące obsługi sieci gazowej, generujące około 30 mln PLN przychodów rocznie przy ponad przeciętnej marży i ograniczonej konkurencji. W części budowlanej spółka wyróżnia się ekspozycją na rynek infrastruktury gazowej, gdzie środki na inwestycje w najbliższych latach mają szansę rosnąć (m.in. jako pochodna budowy terminalu LNG czy planowych elektrowni gazowych; w dłuższej perspektywie mogą być konieczne inwestycje w sieć przesyłową dla gazu łupkowego).

Źródło DM BDM

Załączniki

Dokument.pdf
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocenianie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »