Reklama

​Artur Klimczak zrezygnował z funkcji prezesa Getin Noble Banku

Artur Klimczak zrezygnował z funkcji prezesa Getin Noble Banku - poinformował bank w komunikacie. Rezygnacja została uzasadniona stanem jego zdrowia.

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy

Do czasu powołania nowej osoby na stanowisko prezesa pracami zarządu Getin Noble Banku będzie kierowała osoba wyznaczona przez radę nadzorczą spośród obecnego składu zarządu.

Do czasu powołania nowej osoby na stanowisko Prezesa Zarządu Banku pracami Zarządu Banku będzie kierowała osoba wyznaczona przez Radę Nadzorczą spośród obecnego składu Zarządu Banku.

Reklama

Jednocześnie Bank informuje, że zgodnie z oświadczeniem otrzymanym od głównego akcjonariusza Banku, intencją Pana dr Leszka Czarneckiego jest zaproponowanie kandydatury Pana Artura Klimczaka do składu rady nadzorczej banku.

Do tej pory Getin Noble Bank realizował zatwierdzony w styczniu 2020 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego grupowy plan naprawy na lata 2020-2024. Jego nadrzędnym celem był powrót na trwałą ścieżkę rentowności oraz odbudowa wskaźników kapitałowych do poziomów regulacyjnych.

Bank podał, że zysk netto grupy w pierwszym kwartale 2022 roku wyniósł 18,6 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 87,9 mln zł. Wynik za I kwartał okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się straty na poziomie 1,9 mln zł.

Przedstawiciele banku informowali , ze kolejne kwartały powinny być wynikowo lepsze.

GETINOBLE

- - - akt.: 20.05.2022, 05:01
  • Otwarcie -
  • Max -
  • Min -
  • Kurs odniesienia 0,1960
  • Suma wolumenu -
  • Suma obrotów -
  • Widełki dolne 0,1666
  • Widełki górne 0,2254
Zobacz również: ALIOR BNPPPL BOS


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »