Azoty rozważają przejęcie Kędzierzyna

Tarnowskie Azoty rozważają możliwość przejęcia Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK) poprzez objęcie akcji nowej emisji ZAK - poinformował we wtorek dziennikarzy na Europejskim Kongresie Gospodarczym Jerzy Marciniak, prezes tarnowskiej spółki.

 Tarnowskie Azoty rozważają możliwość przejęcia Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK) poprzez objęcie akcji nowej emisji ZAK - poinformował we wtorek dziennikarzy na Europejskim Kongresie Gospodarczym Jerzy Marciniak, prezes tarnowskiej spółki.

- Zastanawiamy się nad przejęciem Kędzierzyna, to wszystko jest jeszcze na wstępnym etapie. Jeśli zdecydujemy się na formalne rozmowy, to na pewno rozpoczną się one w tym roku - powiedział Marciniak.

- Najbardziej prawdopodobny wariant przejęcia to objęcie akcji nowej emisji Kędzierzyna. W pierwszym etapie nie wchodziłoby w grę kupno akcji należących do Skarbu Państwa - dodał.

Prezes powiedział, że środki na przejęcie, Tarnów prawdopodobnie pozyskałby z emisji obligacji, obligacji zamiennych albo z kredytów.

- Nie chcielibyśmy na to przeznaczać posiadanej gotówki, tym bardziej, że jest ona przeznaczone na nasze cele emisyjne - dodał.

Reklama

MSP chce poznać uzasadnienie przejęcia ZAK przez Tarnów

Ministerstwo Skarbu Państwa chce poznać biznesowe uzasadnienie zamiaru przejęcia Zakładów Azotowych Kędzierzyn przez tarnowskie Azoty i jeśli argumenty będą przekonywujące, to resort nie sprzeciwi się takiej transakcji - poinformował we wtorek dziennikarzy Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu.

- Patrzymy na to życzliwie. Jeśli poznamy uzasadnienie biznesowe tej decyzji i ono nas przekona, to na pewno nie będziemy przeciw - powiedział Leszkiewicz komentując zainteresowanie tarnowskich Azotów przejęciem ZAK.

- Jeśli znajdzie to wyraz w postaci listu intencyjnego w najbliższych dniach i pojawią się wnioski korporacyjne, to my będziemy odpowiadać - dodał.

Leszkiewicz zaznaczył, że do ewentualnych rozmów w sprawie tej akwizycji mogłoby dojść pod warunkiem wyrażenia zainteresowania przez ZAK.

- Wszystko zależy od tego czy Kędzierzyn rzeczywiście chce wdrożyć tego typu działania. Wygląda na to, że tak, bo w programie najbliższego walnego jest punkt z tym związany - powiedział Leszkiewicz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: przejęcia | azot | 'Wtorek' | skarbu | marciniak | przejęcie | azot | W.E.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »