Reklama

BGŻ BNP Paribas DM wydał rekomendację "neutralnie" dla Alumetalu

Analitycy BGŻ BNP Paribas DM, w raporcie z 24 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Alumetalu od zalecenia "neutralnie" z ceną docelową 67,63 zł za akcję.

"Po dwóch dobrych kwartałach, kiedy Alumetal pomimo spadających rynkowych marż z przerobu metali zanotował poprawę rentowności, trzeci kwartał 2016 roku najprawdopodobniej przyniesie erozję uzyskanych wyników" - ocenili analitycy w raporcie.

Reklama

"Pomimo dywersyfikacji produkcji w kierunku wyrobów bardziej dochodowych, utrzymująca się przez dłuższy czas niekorzystna relacja pomiędzy cenami stopów oraz złomów nie pozwala spółce na wypracowanie wyników porównywalnych z pierwszym półroczem bieżącego roku. Wprawdzie ostatnie dostępne dane na temat marży benchmarkowej wskazują na jej odbicie od 3-letnich minimów, jednak nadal jest to wartość o prawie 30 proc. niższa od długoterminowej średniej" - dodali.

Ich zdaniem, mało korzystne ceny stopów odlewniczych, które już przez dłuższy okres utrzymują się na rynku, będą zwiększać presję wśród ich producentów, aby przełamać obecny trend i rozpocząć podwyżki, co pozytywnie wpłynęłoby również na wyniki Alumetalu.

"Perspektywicznie natomiast wygląda popyt ze strony branży motoryzacyjnej, który w najbliższym okresie nie jest zagrożony, a sami producenci pojazdów spodziewają się w kolejnych latach utrzymania pozytywnej dynamiki w sektorze" - napisano w raporcie.

"Alumetal poinformował również o rozpoczęciu produkcji w nowym zakładzie na Węgrzech, który zwiększy obecnie dostępne moce produkcyjne (165 tys. ton/rok) o 60 tys. ton" - dodano.

W środę około godz. 16.54 za jedną akcję Alumetalu na warszawskiej GPW płacono 61,30 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »