Reklama

Cena emisyjna w ofercie publicznej Czerwonej Torebki ustalona na 7 zł

Cena emisyjna akcji dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w ofercie publicznej Czerwonej Torebki została wyznaczona na 7 zł.

Ostateczna liczba oferowanych akcji nowej emisji została ustalona na 2.689.135 sztuk, z czego 122.715 akcji jest skierowane do inwestorów detalicznych, a 2.566.420 akcji trafi do inwestorów instytucjonalnych.

Reklama

- Podczas spotkań z inwestorami w czasie roadshow spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem naszej koncepcji biznesowej. Proces budowania księgi popytu pokazał również, że jest popyt na akcje spółki. Jednak możliwa do ustalenia cena emisyjna przy obecnych realiach rynkowych była na tyle niska, że zdecydowaliśmy się w znaczącej mierze zredukować liczbę oferowanych akcji - mówi Ireneusz Kazimierczyk, prezes Czerwonej Torebki. - Dzięki planowanemu wejściu na giełdę, zyskamy grono cenionych przez nas inwestorów, liczymy na długotrwałą współpracę z nimi. Jednocześnie otwiera się przed nami szereg możliwości pozyskania kapitału w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że projekt pasaży handlowych odniesie sukces rynkowy, tak więc kierunek strategii spółki nie zmienia się - dodaje prezes.

Od 10 do 13 grudnia trwają zapisy w transzy dla inwestorów instytucjonalnych. Przewiduje się, że przydział akcji nastąpi najpóźniej 14 grudnia.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: IPO | Akcji | rynek pierwotny | Czerwona Torebka S.A. | cena emisyjna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »