Reklama

Ceny gazu: 15-procentowa obniżka dla klientów biznesowych

PGNiG Obrót Detaliczny poinformowało w piątek, że wprowadza kolejną obniżkę cen gazu dla klientów biznesowych. Ma ona wynieść 15 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 1 lipca 2022 r. do 31 lipca 2022 r., jednak nie dłużej niż do zmiany cennika lub zastąpienia go nowym cennikiem" - zastrzegła spółka.

"Wprowadziliśmy czasowe obniżenie cen paliwa gazowego dla klientów korzystających z cennika "Gaz dla Biznesu" nr 9. Obniżka obowiązuje w okresie od 14 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2022 r. (...) Obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy i nie dotyczy stawek opłat, które stosuje się w wysokości wynikającej z cennika" - zaznaczono w komunikacie wydanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

Spółka wprowadziła już następujące obniżki: 25 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 14 stycznia 2022 r. do 31 stycznia 2022 r., 35 proc. od cen obowiązujących w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 marca 2022 r., 15 proc. od cen obowiązujących od 1 kwietnia 2022 r. do 31 maja 2022 r., 25 proc. od cen określonych w cenniku od 1 czerwca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.

Reklama

Odbiorcy nie muszą podejmować jakichkolwiek działań

Zwrócono uwagę, że obniżką są objęci automatycznie wszyscy odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w cenniku. Automatyczna obniżka nie obejmuje odbiorców podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen innych niż wynikające z cennika, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Dodano, że skorzystanie z obniżki nie wymaga od odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami.

Spółka podkreśliła, że obniżka nie wiąże się dla odbiorców z żadnymi dodatkowymi zobowiązaniami umownymi - umowy podlegają realizacji bez zmian na dotychczasowych zasadach. 

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »