Reklama

Comarch planuje jedną akwizycję dywidenda kwestią otwartą

Comarch rozgląda się za akwizycjami i chce zrealizować jedno przejęcie w 2013 r. W związku z przejęciem i zmianą modelu prowadzenia biznesu na usługowy, który jest bardziej kapitałochłonny spółka jeszcze nie wie, czy zaproponuje dywidendę za 2012 r., decyzja zapadnie najprawdopodobniej w czerwcu.

"Temat dywidendy jest otwarty. Muszę jednak zwrócić uwagę, że zmienia się model sprzedaży informatyki - teraz coraz więcej sprzedajemy w modelu usługowym. W takim modelu klient płaci opłatę miesięczną, a to wymaga dużego zaangażowania kapitału - zakup maszyn do data center i poniesienie ryzyk kosztowych uruchomienia projektu. Sprowadza się to do tego, że musimy być mocni kapitałowo. Jeśli byśmy brali pod to kredyt, to rentowność spadnie. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć obecnie, czy będzie dywidenda czy nie" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami prezes Comarchu Janusz Filipiak.

Reklama

"Rok temu, gdy podejmowaliśmy decyzję o dywidendzie, mieliśmy bardzo dobrą pozycję gotówkową, obecnie wydaje się ona trochę gorsza. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w czerwcu i wówczas podejmiemy decyzję" - dodał.

Wiceprezes spółki Konrad Tarański poinformował, że w 2013 roku poziom przepływów z działalności inwestycyjnej nie będzie przekraczał wygenerowanej przez spółkę EBITDA.

Kolejnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na rekomendację ws. dywidendy będzie potencjalna akwizycja.

"Planujemy jedną akwizycję w tym roku, rzędu 3-4 mln euro. Rozglądamy się za celami do przejęć we Francji" - powiedział Filipiak.

Przedstawiciele Comarchu poinformowali, że wśród planów na 2013 r. jest m.in. połączenie spółek Comarch Swiss i Amea Informatik AG

Dowiedz się więcej na temat: R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »