CTE zawiesza subskrypcję akcji

Zarząd notowanej na NewConnect Cenospheres Trade & Engineering (CTE) zdecydował o zawieszeniu subskrypcji akcji serii D. Przyczyną jest aktualna niekorzystna sytuacja na rynku kapitałowym.

Zarząd notowanej na NewConnect Cenospheres Trade & Engineering (CTE) zdecydował o zawieszeniu subskrypcji akcji serii D. Przyczyną jest aktualna niekorzystna sytuacja na rynku kapitałowym.

W ramach Oferty Spółka oferowała do 650 tys. nowych akcji serii D. W procesie budowania książki popytu cena emisyjna została ustalona na 7,25 zł, co implikowało możliwą wartość oferty 4,7 mln zł.

- Pomimo pozytywnego odbioru działalności Spółki, docierały do nas informacje, że inwestorzy wstrzymują się z zapisami ze względu na niesprzyjającą sytuację na rynkach finansowych. Kiedy ruszaliśmy z Ofertą sytuacja rynkowa, choć już nie najlepsza, była jeszcze stabilna. Niestety w ciągu ostatnich trzech tygodni sytuacja rynkowa znacznie się pogorszyła. - powiedział Jarosław Bronowski, Prezes CTE.

Reklama

Środki finansowe wpłacone przez osoby, które złożyły zapis na akcje zostaną zwrócone w ciągu 2 dni roboczych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że nowe terminy Oferty Publicznej zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie do 31 stycznia 2016 r.

- Nie wycofujemy się z emisji akcji. Spółka ma zabezpieczone finansowanie w średnim terminie, jednak aby efektywnie wykorzystać potencjał rozwoju, w nowym roku chcemy ponownie zaproponować inwestorom nasze akcje. Z rozwojem działalności i przy stabilnym rynku kapitałowym, nasza Spółka będzie prezentować jeszcze lepsze perspektywy - dodaje Jarosław Bronowski.

W ostatnich tygodniach CTE informowało o podpisaniu kilku listów intencyjnych związanych ze sprzedażą mikrosfery w 2016 r. Łączna potencjalna wartość kontraktów z nich wynikających to ponad 20 mln zł. Obecnie prowadzone są negocjacje nad szczegółowymi umowami i zamówieniami.

Na początku listopada Zarząd CTE opublikował prognozę finansową na lata 2015-16. W przyszłym roku spółka osiągnie 19,1 mln zł przychodów oraz 3,1 mln zł zysku netto.

Cenospheres Trade & Engineering

CTE jest producentem mikrosfer (cenosfer), czyli półproduktu wykorzystywanego w wielu gałęziach przemysłu, m.in. produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych itd. Mikrosfery powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych. Razem z popiołem są zrzucane w formie szlamu do tzw. lagun osadczych budowanych przy elektrowniach. Następnie są poławiane, suszone i frakcjonowane. W zależności od źródła pochodzenia i rozmiarów (frakcji) mikrosfery mogą mieć różne właściwości fizyczne (kolor, wytrzymałość, termoizolacyjność, ciężar właściwy itd.), predestynujące je do różnych zastosowań.

Model biznesowy Spółki obejmuje cały łańcuch wartości, tj. od pozyskania surowca z laguny osadczej przy elektrowni do wytworzenia wysokiej jakości produktu dla użytkownika finalnego. Dzisiaj Spółka pozyskuje surowiec głównie z laguny przy elektrowni w Karagandzie, na eksploatację której ma wyłączność, a także od niezależnych dostawców, którzy poławiają mikrosferę na lagunach w Ekibastuzie i Timirtau. Dzięki podpisanej w sierpniu 2015 r. umowie będzie mogła pozyskiwać mikrosferę z laguny w Astanie. Aktualnie prowadzone są kolejne rozmowy na temat kolejnych źródeł mikrosfery (wszystkie w Kazachstanie), których celem jest z jednej strony zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności dostępu do surowca, a z drugiej strony zwiększenie różnorodności mikrosfer, które Spółka będzie posiadać w swojej ofercie. Suszenie i uszlachetnianie cenosfery odbywa się w zakładzie w Piasecznie. CTE stale współpracuje z ośrodkami naukowymi, w celu rozwoju technologii poławiania, suszenia oraz uszlachetniania cenosfery.

Od czerwca 2015 r. notowana jest na NewConnect.

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zawieszone | akcja | zawieszony | akcje | CTE | zawieszenie | sytuacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »