Reklama

Dekpol spodziewa się pozyskać około 70 mln zł z emisji akcji s. B

Dekpol, specjalizujący się m.in. w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych, spodziewa się, że z emisji akcji serii B w ramach oferty publicznej pozyska około 70 mln zł netto - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Oferta Dekpolu obejmuje do 2,3 mln akcji s. B oferowanych przez spółkę i do 650 tys. akcji s. A oferowanych przez sprzedającego.

Reklama

Akcje oferowane są inwestorom w dwóch transzach. Transza detaliczna obejmuje do 600 tys. akcji serii B, a transza instytucjonalna do 2,35 mln akcji w tym do 1,7 mln akcji serii B oraz do 650 tys. akcji s. A.

Największa część środków pozyskanych z emisji, bo 25 mln zł ma zostać wykorzystana na pozyskanie banku ziemi dla działalności developerskiej oraz finansowanie wstępnych etapów budowy projektów developerskich.

20 mln zł spółka planuje wykorzystać na rozbudowę zakładu produkcji osprzętu do maszyn budowlanych wraz z rozbudową sieci sprzedaży.

Ze środków z emisji 15 mln zł ma zostać wykorzystane na finansowanie kapitału obrotowego w ramach generalnego wykonawstwa w związku z planowanym zwiększeniem portfela zleceń w 2014 i 2015 r. 10 mln zł Dekpol chce wykorzystać na finansowanie projektu developerskiego na terenie Norwegii.

Dekpol prowadzi działalność deweloperską w Polsce Północnej, działalność w zakresie generalnego wykonawstwa robót budowlanych, zajmuje się też produkcją i montażem konstrukcji stalowych oraz produkcją łyżek do maszyn budowlanych. Za największą część przychodów spółki odpowiada działalność budowlana (ponad 85 proc. w 2013 r.).

W 2013 r. spółka miała 17,8 mln zł zysku netto wobec 3,32 mln zł rok wcześniej, zysk z działalności operacyjnej wyniósł 25,02 mln zł w porównaniu do 9,04 mln zł, a przychody 194,5 mln zł wobec 163 mln zł.

W pierwszej połowie 2014 r. zysk netto wzrósł do 4,8 mln zł z 2,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, zysk z działalności operacyjnej do 7,2 mln zł z 4,8 mln zł, a przychody do 97,8 mln zł z 56,8 mln zł przed rokiem.

Spółka do tej pory nie wypłacała dywidendy i przeznaczała zyski na rozwój. Polityka podziału zysku w latach kolejnych nie została jeszcze ustalona. W prospekcie napisano, że należy założyć, iż będzie ona prowadzona w oparciu o podobne kryteria, jak miało to miejsce w przeszłości.

Największym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Mariusz Tuchlin, który posiada 6.409.000 stanowiących 99,98 proc. udziału w strukturze akcjonariatu. Po ofercie zaangażowanie Tuchlina (przy założeniu, że zostaną objęte wszystkie akcje oferowane) spadnie do 66,12 proc. Nowi akcjonariusze będą mieć 33,87 proc. akcji.

Oferującym jest Millennium Dom Maklerski.

Harmonogram oferty publicznej spółki Dekpol

Poniżej prezentujemy harmonogram oferty publicznej spółki Dekpol specjalizującej się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych, projektach konstrukcji stalowych i deweloperce:

- do 8 grudnia - publikacja ceny maksymalnej;

- 11 grudnia do godz. 15.00 - proces budowania księgi popytu;

- 9 grudnia - rozpoczęcie zapisów w transzy detalicznej;

- 11 grudnia - zakończenie zapisów w transzy detalicznej;

- 12 grudnia - podanie do publicznej wiadomości ceny ostatecznej oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych (w tym ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach);

- 15 grudnia - rozpoczęcie zapisów w transzy instytucjonalnej;

- 16 grudnia - zakończenie zapisów w transzy instytucjonalnej;

- 17 grudnia - przydział akcji w transzy instytucjonalnej oraz planowany przydział akcji w transzy detalicznej za pośrednictwem systemu GPW.

Dowiedz się więcej na temat: zapisy na akcje | IPO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »