Reklama

DI BRE obniżył cenę docelową Puław

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 26 września obniżyli cenę docelową dla akcji Puław do 89,2 zł ze 106,1 zł. Podtrzymali jednocześnie rekomendację "trzymaj" dla spółki.

Kurs akcji ZA Puławy spadł od tegorocznych szczytów o ponad 30 proc., co w naszej ocenie znajduje uzasadnienie z uwagi na zakładany przez nas konserwatywny scenariusz dla rynku zbóż. Na razie na mocniejszą przecenę kukurydzy czy pszenicy benchmarki nawozowe nie zareagowały, ale w naszej opinii jest to tylko kwestią czasu, szczególnie że siła zakupowa rolników uległa wyraźnemu pogorszeniu.

Reklama

Nadal dostrzegamy potencjał do spadków cen ziarna z uwagi na przeszacowane prognozy popytu, które zaniżają szacunki zapasów. Dodatkowym czynnikiem, który będzie wpływał na te tendencje będą obserwowane spadki cen cukru czy ropy, które pośrednio przez rynek etanolu mają istotny wpływ na konkurencyjność jego producentów w USA (zużywają oni 40 proc. tamtejszej kukurydzy) - napisano w raporcie.

Analitycy zaznaczyli, że okazja do kupna akcji Puław dopiero się pojawi. - Na razie nie wiadomo czy wcześniejsze plany MSP w sprawie powrotu do prywatyzacji ZAP na jesieni tego roku będą zrealizowane. Taki scenariusz mógłby stanowić wsparcie dla kursu, gdyż w obecnych warunkach tylko zainteresowanie inwestora branżowego umożliwiłoby sprzedaż pakietu resortu po satysfakcjonującej cenie. Realnym ryzykiem podaży akcji z punktu widzenia inwestorów finansowych jest realizacja ambitnych planów przejęcia Anwilu, która nie była możliwa bez nowej emisji. W tym wypadku uzasadniona jest także obawa o mało atrakcyjną cenę tego przejęcia - dodano.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | bre | Puławy | ze | obniz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »