Reklama

DI BRE podwyższył rekomendację Ulmy

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 9 czerwca, podwyższyli rekomendację dla Ulmy do "akumuluj" z " trzymaj", podwyższając cenę docelową jednej akcji spółki do 93 zł z 85,9 zł.

Zdaniem analityków DI BRE, e 2011 roku poprawa wyników będzie następować stopniowo, z każdym kwartałem.

Przychody rozłożą się w 2011 roku nieproporcjonalnie - z prawie 258,9 mln PLN, na II połowę roku przypadnie 150 mln PLN. Większość kosztów własnych sprzedaży jest w Ulmie stała, przez co wysokie przychody oznaczają wysoki wynik netto. Przewidujemy, Se w II połowie roku zyski netto Ulmy powrócą do rekordowych poziomów z 2007 roku. W segmencie drogowym zauważalny jest deficyt szalunków, wynikający z koncentracji dużego wolumenu prac w krótkim okresie czasu. Rosną koszty dzierżawy szalunków, tak po stronie cen katalogowych, jak i stawek dzierżawy.

Reklama

Powoli poprawia się też sytuacja w budownictwie kubaturowym, co szczególnie zauważalne jest w przypadku dużych, skomplikowanych obiektów.

Nowi, zagraniczni gracze nie są w stanie skutecznie zaistnieć z kompleksową ofertą na rynku krajowym.

Część firm zagranicznych, patrząc na ROI dla poszczególnych rynków, stwierdza, że rynek polski nie jest atrakcyjny. Firmy, takie jak Ulma, ograniczają inwestycje, w celu dopasowania podaży sprzętu do przyszłego popytu. Sytuacja rynkowa pozytywnie wpływa na perspektywy wyników finansowych Ulmy, tak w 2011, jak i w 2012 roku. Podwyższamy nasze prognozy i cenę docelową (z 85,9 PLN do 93,0 PLN). Rekomendujemy akumulowanie walorów Ulmy.

Źródło DI BRE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »