DM BDM zaleca spółki

DM BDM, w raporcie o sektorze budowlanym z 21 października, obniżył rekomendacje dla Tesgasu do "trzymaj" z "akumuluj", a Trakcji Tiltra do "redukuj" z "akumuluj". Analitycy podtrzymali zalecenie "redukuj" w przypadku Budimeksu i Polimeksu. Wydawanie rekomendacji dla PBG zostało zawieszone.

DM BDM, w raporcie o sektorze budowlanym z 21 października, obniżył rekomendacje dla Tesgasu do "trzymaj" z "akumuluj", a Trakcji Tiltra do "redukuj" z "akumuluj". Analitycy podtrzymali zalecenie "redukuj" w przypadku Budimeksu i Polimeksu. Wydawanie rekomendacji dla PBG zostało zawieszone.

Raport wydano przy następujących kursach akcji spółek: 73,95 zł dla Budimeksu, 81,2 zł dla PBG, 1,65 dla Polimeksu, 8,22 zł dla Tesgasu oraz 1,77 dla Trakcji. Poniżej zmiany rekomendacji i cen docelowych akcji spółek (w PLN).

Reklama
          Aktualna  Poprzednia    Aktualna   Poprzednia
        rekomendacja rekomendacja cena docelowa cena docelowa
Budimex       redukuj    redukuj      70,4      82,6
PBG        zawieszona    redukuj       -      210
Polimex       redukuj    redukuj      1,51      2,77
Tesgas        trzymaj   akumuluj      9,8      16,5
Trakcja Tiltra    redukuj   akumuluj      1,51     4,31*

* jako Trakcja Polska

Analitycy DM BDM poinformowali, że zawieszenie rekomendacji dla PBG wynika z dużej niepewności, co do struktury grupy w krótkim i średnim terminie (pogorszenie się uwarunkowań rynku budowlanego w średnim terminie, brak sprzedaży Hydrobudowy oraz Aprivii i konieczność ich restrukturyzacji potencjalna akwizycja Rafako, sprzedaż części spółek zależnych i innych aktywów).

W przypadku Budimeksu ocenili, że oczekiwanie przez rynek kolejnej dużej dywidendy w 2012 roku, brak bieżących problemów z zadłużeniem oraz wysokie saldo zawiązanych w poprzednich latach rezerw, które może złagodzić wpływ pogorszenia koniunktury na wyniki księgowe na przestrzeni najbliższych miesięcy nadal może łagodzić negatywny sentyment do sektora, jednak trudno dostrzec przesłanki do wzrostu kursu akcji.

"Spółka posiada największą ekspozycję na segment drogowy, sytuacja na rynku deweloperskim będzie trudna (ograniczenia w udzielaniu kredytów, nadpodaż projektów na rynku), konkurencja na rynku kolejowym w przypadku zwiększenia budżetu na ten obszar będzie bardzo wysoka (dodatkowo PKP PLK wykazuje ograniczone zdolności do absorpcji większych środków). Podtrzymujemy rekomendację +redukuj+, wyznaczając cenę docelową na poziomie 70,4 PLN" - dodali.

Analitycy DM BDM poinformowali, że rezultaty Polimeksu za III kwartał br. mogą ponownie rozczarować rynek. Prognozują, że spółka wypracowała w tym okresie 1,25 mld zł sprzedaży, 24 mln zł na poziomie EBIT oraz 5,5 mln zł wyniku netto. W całym 2011 spodziewają się wyniku na poziomie 52,3 mln zł (bez uwzględniania ewentualnych zdarzeń jednorazowych w II połowie roku, stopa podatkowa za cały 2011 rok 19 proc.) przy 4,6 mld zł przychodów.

"Obecny portfel zamówień spółki jest słaby, dodatkowo niekorzystnie przedstawia się jego mix (63 proc. to budownictwo infrastrukturalne i ogólne)" - dodali.

W opinii analityków słabość rynku budowlanego (duża konkurencja) oraz pogarszająca się sytuacja ogólnogospodarcza oznaczają dla Tesgasu niskie szanse na poprawę rekordowych wyników z lat 2010-11 w najbliższych okresach.

"Biorąc pod uwagę słabe zapełnienie portfela zleceń po I połowie 2011 r. spodziewamy się rozczarowujących rezultatów III kwartału br. Uważamy, że wycena Tesgasu dyskontuje także problemy głównego zleceniodawcy spółki, jakim jest obecnie PBG. Zwracamy jednak uwagę, że głównym problemem PBG nie jest segment gazowy" - dodali.

W przypadku Trakcji DM BDM wycenił jedną akcję nowego podmiotu, jakim jest Trakcja Tiltra na 1,51 zł (metodą DCF na 1,26 zł, metodą porównawczą na 1,58 zł + udział w Eco-Wind 0,15 zł), co jest poziomem o 15 proc. niższym od obecnego poziomu kursu. Wydali zalecenie "redukuj".

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »