Reklama

DM BOŚ obniża cenę docelową Asseco Poland

DM BOŚ, w raporcie z 7 lipca, obniżył cenę docelową Asseco Poland do 54,8 zł z 57,2 zł, podtrzymując zalecenie "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 53,4 zł. W piątek ok. 10.27 za papiery firmy płacono 55,67 zł.

Reklama

"Walory Asseco Poland w dalszym ciągu oceniamy jako mało interesującą inwestycję, zarówno w długoterminowej fundamentalnej perspektywie, jak i w kategoriach relatywnych w krótkim okresie" - napisano w raporcie.

Analitycy oceniają, że wyniki za II kwartał 2016 roku raczej nie będą najlepsze. Skonsolidowane zyski powinny utrzymać się na poziomach ubiegłorocznych.

Oczekiwane wyższe zyski rdr spółek zależnych zostaną zniwelowane przez utrzymującą się słabość wyników spółki-matki, której nie służy stagnacja w sektorze publicznym i presja na marże w kraju.

"Co więcej, nie nastawiamy się również na poprawę w nadchodzącym III kwartale (...) (wstępnie spodziewamy się spadku rdr skonsolidowanych zysków Asseco za III kw. br.)" - napisano.

Prawdopodobnie jedynie ostatni kwartał 2016 r. może przynieść dodatnią dynamikę zysków w ujęciu rok do roku, bowiem wyniki w IV kw. 2015 r. były słabe (jednostkowy zysk netto był bliski zeru).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »