Reklama

DM BOŚ podniósł cenę Netii do 4,7 zł

DM BOŚ, w raporcie z 18 lipca, podwyższył cenę docelową akcji Netii do 4,7 zł z 4,5 zł poprzednio, utrzymując zalecenie "sprzedaj". Raport wydano przy kursie na poziomie 5 zł

W rekomendacji podano, że wyższa wycena akcji Netii wynika ze wzrostu wartości spółek porównywalnych. Wycena metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych, pomimo zmian prognoz, nie została zmieniona.

"Po uwzględnieniu faktycznych wyników spółki za I kwartał i naszych prognoz wyników finansowych za II kwartał nieco zmodyfikowaliśmy nasze prognozy wyników Netii na 2018 rok i lata następne. Obniżyliśmy prognozy przychodów dla spółki na lata 2018-20 o 3-4 proc. biorąc pod uwagę oczekiwania spadku przychodów internetowych wynikającego z niższej niż oczekiwaliśmy liczby nowych klientów (tendencja prawdopodobnie utrzyma się w kolejnych kwartałach)" - podano w raporcie.

Reklama

"Z drugiej strony rosną o 5 proc. nasze prognozy EBITDA na lata 2018-19 zważywszy na: trwającą restrukturyzację w grupie, niższe wydatki na marketing oraz niższe koszty sprzedaży będące pewnym następstwem opóźnienia programu FTTH i spadku sprzedaży dostępu do Internetu szerokopasmowego" - dodano.

W raporcie "lekko" obniżono prognozy wyników finansowych dla Netii w dłuższym horyzoncie.

"Zmieniliśmy także oczekiwania odnośnie do wypłaty dywidendy i nie oczekujemy wypłaty w 2018, natomiast podtrzymujemy założenie, że w 2019 roku spółka wypłaci 0,25 zł dywidendy na akcję, aczkolwiek jest ono obarczone istotnym ryzykiem i zależy od strategii przyjętej wobec Netii przez nowego właściciela" - czytamy.

Autorem raportu jest Jakub Viscardi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »