Reklama

DM BPS podtrzymał ocenę BBI Zeneris

Analitycy DM Banku BPS w raporcie z 21 marca podtrzymali rekomendację "kupuj" akcje BBI Zeneris, obniżając ich cenę docelową o 2 grosze, do 1,49 zł.

Zdaniem analityków DM BPS, czwarty kwartał 2010 roku w dalszym ciągu przebiegał pod znakiem nieukończonej inwestycji w Wałczu oraz przeciągającego się uruchomienia inwestycji biogazowej w

Skrzatuszu. W tym okresie strata netto powiększyła się do 2,8 mln zł (+48,2% r/r), zaś całoroczna strata do 7,8 mln zł (+25% r/r). Powiększenie się straty wynikało ze wzrostu kosztów zarządu, które częściowo można tłumaczyć rozrostem struktury kapitałowej spółki. Dalsze przeciąganie się rozpoczęcia produkcji w Ozen Plus oraz Biogaz Zeneris.

Analitycy DM BPS spółkę wycenili dwoma metodami: zdyskontowanych przepływów pieniężnych oraz porównawczą. W wycenie uwzględniono ryzyko dalszych opóźnień inwestycji, współczynnik Beta został tak jak w poprzednim raporcie utrzymany na poziomie 1,5. Do ustalenia wyceny końcowej posłużono się średnią z obu uzyskanych wyników - napisano w raporcie DM Banku BPS.

Reklama

Wycena

Wycena została ustalona na poziomie 1,49 PLN, co implikuje utrzymanie przez nas rekomendacji "Kupuj".

Analitycy przypominają, że portfolio spółki składa się ze spółek czyli sektora energetyki odnawialnej. Kluczową inwestycją grupy kapitałowej jest realizowany przez Ozen Plus zakład produkcji węgla drzewnego oraz energii elektrycznej, która będzie posiadała status energii odnawialnej. Roczna produkcja węgla drzewnego stanowiąca 60 proc. przychodów ogółem zakładu wyniesie około 20 000 ton, zaś energii elektrycznej 52 500 MWh.

Spółka realizuje część inwestycji (produkcja węgla drzewnego) w specjalnej strefie ekonomicznej, co implikuje zwolnienia podatkowe do 2017 roku, średnia stopa podatkowa w tym okresie wyniesie około 7 proc.

- Przeciągający się termin oddania inwestycji do użytku wynikał z problemów technologicznych, z którymi nie potrafił sobie poradzić generalny wykonawca. Generalny wykonawca nie dotrzymał pierwotnie założonego terminu 23 września 2010 roku jak i późniejszego 23 grudnia 2010 roku. Po długim okresie przeciągania się oddania inwestycji do użytku w naszej opinii w ciągu najbliższych tygodni powinno dojść do oddania inwestycji do użytku, co będzie skutkowało rozpoczęciem sprzedaży w drugim kwartale 2011 roku - napisano w raporcie.

- Także druga znacząca inwestycja Energo Eko, czyli zakład produkcji energii elektrycznej z odpadów komunalnych, nie przebiegała zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Ponadto w dalszym ciągu spółka nie podpisała z PARP umowy dotacyjnej na 39,6 mln zł, pomimo uzyskania pozytywnej opinii GDOŚ. W naszej opinii w najbliższych 6 tygodniach powinno dojść do podpisania dotacji - wskazanie zakładu w Jastrzębiu Zdój do unijnego programu NER 300 daje podstawy sądzić, iż temat dofinansowania zostanie rozpatrzony pozytywnie - dodano.

źródło DM BPS

Załączniki

Dokument.pdf
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »