Reklama

Dodatkowe 28 mln zł na skup akcji własnych

Akcjonariusze Multimedia Polska podjęli uchwałę o przeznaczeniu dodatkowych 28 mln zł na skup akcji własnych (buy-back). Od 29 lipca do 4 sierpnia cena za akcję w wezwaniu wyniesie 9,70 zł

W dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2010 inwestorzy będą mogli sprzedawać akcje Multimedia Polska w ramach wezwania po cenie 9,70 zł za akcję. Od 5 sierpnia do 14 września 2010 cena wezwania zostanie ponownie ustalona na poziomie 8,75 zł za akcję. Cena dla pierwszego z ww. okresów daje prawie 11% premii w stosunku do ceny pierwszego wezwania.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 27 lipca 2010 r. akcjonariusze podjęli uchwałę o podwyższeniu o ponad 28 mln zł wartości programu skupu akcji własnych do ok. 364 mln zł. Ponadto uchwalono, że od 29 lipca do 4 sierpnia inwestorzy mogą sprzedawać akcje Spółki w ramach wezwania po cenie 9,70 zł za akcję.

Reklama

Od 5 sierpnia do końca wezwania, czyli 14 września, cena wróci do wartości wyjściowej, pozostając na poziomie 8,75 zł za akcję.

- Podjęcie przez akcjonariuszy uchwały o przeznaczeniu dodatkowych środków na skup akcji pozwoli nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić warunki jakie możemy zaoferować inwestorom. Niezależnie od procesu skupu akcji zgodnie z planem realizujemy nasz program inwestycyjny i strategię konsolidacji rynku kablowego - komentuje Andrzej Rogowski, Prezes Zarządu Multimedia Polska.

W zakończonym 18 czerwca wezwaniu, Multimedia Polska skupiła 12.748.752 akcji stanowiących 8,32% kapitału, przeznaczając na wykup tych akcji ok. 109 mln zł. Po odliczeniu tej kwoty, do dyspozycji Spółki pozostało ok. 255 mln zł na buy-back.

Od 16 lipca trwa wezwanie Multimedia Polska, które potrwa do 14 września. Spółka wezwała do sprzedaży 17.889.184 akcji własnych, co odpowiada 11,68% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. - W przypadku gdy w ramach realizowanego wezwania środki przeznaczone na skup akcji nie zostaną w pełni wykorzystane, rozważam redukcję zadłużenia. W tej sytuacji, będzie to rozwiązanie korzystne dla Spółki. - komentuje Prezes Rogowski.

Dowiedz się więcej na temat: multimedia | Akcji | skup | Multimedia Polska | skupienie | inwestorzy | buy back | wezwania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »