Reklama

Duon zapłacił drugą część ceny za AMB Energia

Duon zapłacił swoimi akcjami drugi składnik ceny za zakupioną w grudniu 2014 r. AMB Energia - jedną z największych w Polsce sieci sprzedaży energii elektrycznej do przedsiębiorstw, realizowanej na zasadach TPA. Uzyskane do tej pory przez AMB Energia wyniki działalności pozwoliły spełnić określone w umowie zakupu akcji AMB Energia kryteria, w związku z czym drugi składnik ceny został zapłacony 9 milionami nowych akcji Grupy Duon tj. w pełnej określonej umową wartości.

Reklama

Duon nabył AMB Energia w grudniu ubiegłego roku. Pierwsza, gotówkowa część ceny zakupu w kwocie 16 mln zł została zapłacona w dniu zawarcia transakcji. Pozostała część ceny miała zostać zapłacona w akcjach spółki Grupa Duon, a jej wysokość mogła zostać skorygowana w dół w zależności od wyników działalności AMB Energia w okresie po zawarciu transakcji.

Reklama

Dzisiaj Grupa Duon wydała podmiotowi, który sprzedał jej AMB Energia, 9 090 909 akcji w ramach realizacji praw z warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych na podstawie decyzji walnego zgromadzenia spółki z grudnia 2014 r. Podmiotem, który objął nowo wyemitowane akcje, jest cypryjski Navitas CEE Investments Limited.

- Po 9 miesiącach od przejęcia AMB Energia jesteśmy przekonani, że decyzja o jej nabyciu była trafna. Dzięki niej dysponujemy teraz jedną z najlepszych w Polsce sieci handlowców, działającą w najbardziej marżowym segmencie małych i średnich firm. Świadczą o tym wyniki sprzedażowe, które widzimy w kontraktach pozyskanych przez nią na kolejne lata. Tempo akwizycji nowych klientów jest wyższe niż zakładaliśmy, dlatego też możliwe było już teraz rozliczenie drugiej części ceny za AMB Energia - mówi Mariusz Caliński, prezes Grupy Duon. - Równie ważne jak dane sprzedażowe jest zaawansowanie procesów integracyjnych, a także nasze doświadczenia operacyjne z tych pierwszych miesięcy po transakcji. W ostatnim okresie udało się nam wypracować wiele unikatowych rozwiązań, które pozwalają nam z dnia na dzień stawać się coraz bardziej skutecznymi w zakresie akwizycji nowych klientów - dodaje Mariusz Caliński.

Duon

Grupa kapitałowa Duon to jeden z wiodących w Polsce dostawców gazu ziemnego spoza Grupy PGNiG. Grupa rozwija działalność w dwóch segmentach działalności: infrastruktury oraz obrotu, oferując swoim klientom dwa podstawowe produkty: gaz ziemny oraz energię elektryczną.

Działalność Grupy w segmencie infrastruktury skupia się na dostawach gazu ziemnego sieciowego i LNG (Liquefied Natural Gas) poprzez własną infrastrukturę, to jest poprzez sieci dystrybucyjne oraz stacje regazyfikacji. Obecnie Grupa posiada w ramach tego segmentu ponad 400 km własnych gazociągów w 9 lokalizacjach sieciowych (przyłączonych do krajowego systemu gazowego) oraz 19 instalacji opartych o gaz LNG. Do gazociągów posiadanych przez Duon przyłączonych jest łącznie ponad 4.500 klientów, zarówno instytucjonalnych i indywidualnych.

Działalność Grupy w segmencie obrotu polega na sprzedaży gazu ziemnego i energii elektrycznej odbiorcom końcowym na zasadzie TPA (ang. Third Party Access), tj. poprzez infrastrukturę stron trzecich - operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych. Duon pozyskał do tej pory 19 000 odbiorców energii elektrycznej TPA oraz 2 000 odbiorców gazu TPA.

Opr. KM

Dowiedz się więcej na temat: w polsce | drugi | Duon | ceny | energia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »