ENGIE sprzedaje Elektrownię Połaniec Spółce ENEA

ENGIE poinformowała, że podpisała umowę z ENEA na nabycie 100 proc. udziałów w ENGIE Energia Polska, będącej właścicielem Elektrowni Połaniec w Polsce.

Elektrownia Połaniec, jest jednym z najbardziej wydajnych obiektów wytwarzających energię elektryczną w Polsce, obejmującym 7 bloków węglowych i 1 blok spalania biomasy, o mocy netto 1,9 GW

Kwota transakcji stanowi wartość ok. 250 mln euro.

ENGIE skupia się na rozwoju technologii niskoemisyjnych, infrastrukturze gazowej oraz zintegrowanych rozwiązaniach dla klientów, stopniowo odchodząc od usług związanych z technologią węglową.

Transakcja związana z Elektrownią Połaniec jest częścią tych działań i pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez ENGIE o 6,2 proc.

Reklama

Wszyscy pracownicy ENGIE Energia Polska dołączą do Grupy Enea. ENGIE będzie ich wspierać, służąc wszelką pomocą w okresie przejściowym.

Sprzedaż jest uzależniona od zatwierdzenia przez Ministerstwo Energii, zgody organów antymonopolowych oraz uchylenia prawa pierwokupu przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa.

ENGIE pozostaje w Polsce aktywnym wytwórcą energii wiatrowej jak również dostawcą usług dla przedsiębiorstw i miast. W szczególności ENGIE kontynuuje rozwój oferty dla polskich samorządów. Umowa z gminą Opalenica podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w polski rynek, gdyż po wykonaniu głębokiej modernizacji energetycznej budynków komunalnych, do końca września 2031 roku będziemy odpowiedzialni za zarządzanie energią przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii cyfrowych. Już od ponad 20 lat ENGIE odgrywa bardzo ważną rolę na polskim rynku energetycznym. Zatrudniając niemal 700 pracowników, nasza firma nadal będzie oferować usługi, rozwiązania i wiedzę instytucjom publicznym, inwestorom prywatnym, klientom przemysłowym i międzynarodowym.

ENGIE

ENGIE rozwija swoją działalność (energetyka, gaz ziemny, usługi związane z energią) w oparciu o model odpowiedzialnego wzrostu, podejmując najważniejsze wyzwania wynikające z przejścia na gospodarkę niskoemisyjną: uzyskanie dostępu do zrównoważonych źródeł energii, łagodzenie skutków zmian klimatycznych oraz adaptacja i racjonalne użytkowanie zasobów. Grupa zapewnia jednostkom, miastom i firmom wysokowydajne i innowacyjne rozwiązania, w dużym stopniu oparte na doświadczeniu zdobytym w czterech kluczowych sektorach: energii odnawialnej, wydajności energetycznej, skroplonego gazu ziemnego i technologii cyfrowych. ENGIE zatrudnia na całym świecie 154 950 osób, a w 2015 roku osiągnęła przychody w wysokości 69,9 mld euro. Akcje Grupy są notowane na giełdzie w Paryżu i Brukseli (ENGI) i reprezentowane w najważniejszych indeksach międzynarodowych: CAC 40, BEL 20, DJ Euro Stoxx 50, Euronext 100, FTSE Eurotop 100, MSCI Europe, DJSI World, DJSI Europe i Euronext Vigeo (World 120, Eurozone 120, Europe 120 i France 20).

Centrum Prasowe PAP

Sprawdź bieżące notowania Enei na stronach BIZNES INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Połaniec | energia | Polska | enea | elektrownie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »