Reklama

Famur dostarczy obudowy do JSW

FAMUR SA - wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa - zawarł w okresie od 30 marca do 20 lipca 2012 roku szereg umów jednostkowych z Jastrzębską Spółką Węglową na łączną kwotę 49,78 mln zł. Umowa o największej wartości - opiewająca na 14,85 mln zł - została zawarta w dniu 18 lipca 2012 roku. Dotyczy dostawy 65 sekcji obudów zmechanizowanych dla Kopalni Węgla Kamiennego Budryk.

- Segment zmechanizowanych obudów ścianowych jest jednym z filarów Grupy FAMUR. Po przejęciu Zakładu Maszyn Górniczych Glinik zwiększyliśmy znacząco moce wytwórcze. Nasze rozwiązania są doceniane przez rodzimych producentów węgla, o czym świadczy trwała współpraca z największymi krajowymi spółkami węglowymi, takimi jak JSW - Ireneusz Tomecki, wiceprezes zarządu FAMUR SA.

Ponadto, w okresie od 16 listopada 2011 do 30 marca 2012 roku FAMUR podpisał z jastrzębskim producentem węgla szereg umów jednostkowych na łączną kwotę 66,7 mln zł Ówczesna umowa o najwyższej wartości 22,67 mln zł dotyczyła serwisu technicznego, dostawy części zamiennych, podzespołów i zespołów do kombajnów ścianowych KGE i KGS produkcji FAMUR, pracujących w kopalniach JSW.

Reklama

Obudowy ścianowe stanowią mocny element kompleksowej oferty Famuru dla górnictwa. Od wielu lat do Famuru należy wiodący w świecie producent zmechanizowanych obudów ścianowych, dostarczanych w ramach kompletnych systemów wydobywczych dla górnictwa - FAZOS. Ponadto, w maju 2012 roku FAMUR przejął Zakład Maszyn Górniczych Glinik, który posiada w ofercie obudowy zawałowe, podsadzkowe i obudowy skrzyżowania, a także przenośniki zgrzebłowe ścianowe i podścianowe, kruszarki węglowe oraz inne maszyny dla przemysłu wydobywczego.

W poprzednim miesiącu FAMUR podpisał aneks do umowy zawartej w marcu 2012 roku z rosyjskim kontrahentem, spółką OOO Polskie Maszyny z siedzibą w Moskwie, której przedmiotem jest dostawa 127 sekcji zmechanizowanych obudów ścianowych wraz z kompletem części zamiennych, narządzi oraz przyrządów. W skutek rozszerzenia kontraktu, jego wartość wzrosła do 11,80 mln EUR.

FAMUR należy do czołówki światowych producentów maszyn stosowanych w górnictwie podziemnym. Grupa koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa pracy górników. Maszyny FAMURU są przystosowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach górniczo-geologicznych, co pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń na całym świecie.

PEŁNE NOTOWANIA GRUPY

Grupa Famur

obejmuje produkcję sprzętu i maszyn dla głębinowego górnictwa węgla kamiennego, w tym przede wszystkim kompletnych zmechanizowanych kompleksów ścianowych, umożliwiających eksploatację złóż węgla kamiennego w technologii ścianowej. Grupa wytwarza maszyny i urządzenia stosowane w systemach przeładunkowych, zespołach dźwigów okrętowych, kolejnictwie, wyposażeniu magazynów i składowisk, kopalniach odkrywkowych. Jest znaczącym producentem odlewów stalowych i żeliwnych.

Opr. MZB

Dowiedz się więcej na temat: 18 lipca | obudowy | 20 lipca | górnictwa | Famur SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »