Reklama

GetBack publikuje prospekt emisyjny i rozpoczyna ofertę publiczną akcji

Getback S.A., jeden z wiodących graczy na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami pod względem wartości zarządzanych aktywów, opublikowała dziś prospekt emisyjny sporządzony w związku pierwszą ofertą publiczną akcji, zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 16 czerwca 2017 r. Od 26 czerwca do 3 lipca inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje spółki.

19 czerwca 2017 r. GetBack S.A. opublikował prospekt emisyjny zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 16 czerwca 2017 r., w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji obejmującej nie więcej niż 40 000 000 akcji zwykłych spółki o wartości nominalnej 0,05 zł każda oraz ubieganiem się przez spółkę o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie 80 000 000 istniejących akcji spółki, w tym nie więcej niż 20 000 000 akcji sprzedawanych oraz nie mniej niż 60 000 000 pozostałych istniejących akcji spółki (łącznie "Akcje Dopuszczane"), jak również nie więcej niż 20 000 000 akcji nowej emisji oraz nie więcej niż 20 000 000 praw do akcji obejmujących akcje nowej emisji. Akcje Sprzedawane są oferowane przez jedynego akcjonariusza GetBack, spółkę DNLD Holdings B.V.

Reklama

Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na Akcje Oferowane w dniach 26 czerwca - 3 lipca 2017 r. Zapisy będą przyjmowane po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości 20 czerwca 2017 r. Budowa księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych będzie prowadzona w dniach 19 czerwca - 4 lipca 2017 r. Przydział Akcji Oferowanych nastąpi 10 lipca.

Funkcję Oferującego, Globalnego Koordynatora oraz Współprowadzącego Księgę Popytu pełni Haitong Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce. Pozostałymi Współprowadzącymi Księgę Popytu są mBank S.A., Mercurius Dom Maklerski sp. z o.o., Pekao Investment Banking S.A., Raiffeisen Centrobank AG, Trigon Dom Maklerski S.A. oraz Wood & Company Financial Services A.S., Spółka Akcyjna, Oddział w Polsce. Vestor Dom Maklerski S.A. pełni funkcję Współmenadżera Oferty.

Prospekt wraz z ewentualnymi aneksami i komunikatami aktualizującymi do Prospektu oraz informacją o ostatecznej liczbie i cenie Akcji Oferowanych (po jej sporządzeniu i publikacji) jest dostępny, oraz w okresie jego ważności będzie dostępny, w formie elektronicznej na stronie internetowej Spółki (www.getbacksa.pl) oraz, wyłącznie w celach informacyjnych, na stronie internetowej Haitong Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce.

- Jesteśmy na ważnym etapie rozwoju całej Grupy. Dynamika wzrostu i wyniki wypracowane przez GetBack S.A. w ostatnich kwartałach świadczą o tym, że miejsce Spółki jest na głównym rynku GPW. Z emisji nowych akcji w ramach Oferty zamierzamy pozyskać 400-500 mln zł (wpływy brutto) - powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBack.

Grupa Kapitałowa GetBack jest podmiotem zajmującym się zarządzaniem wierzytelnościami. Obecnie Spółka zarządza wierzytelnościami 22 niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Łączna wartość nominalna zarządzanych przez Spółkę wierzytelności na koniec I kwartału 2017 r. wynosiła 20 mld zł. W I kwartale 2017 r. przychody netto Grupy Kapitałowej wzrosły ponad dwukrotnie do poziomu 147,2 mln zł w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Zysk netto w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku był o 51,3 proc. wyższy niż w I kwartale 2016 r. i wyniósł 57,5 mln zł.

Wykorzystanie wpływów z emisji

GetBack S.A. chce pozyskać ok. 400-500 mln zł z emisji Akcji Nowej Emisji w ramach Oferty. Pozyskane środki będą przeznaczone na nabywanie portfeli wierzytelności na własny rachunek, przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte, zarówno w Polsce, jak również za granicą, przy czym w ramach tego celu, w przypadku braku odmiennych atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych Zarząd nie wyklucza odkupywania przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte portfeli wierzytelności od zewnętrznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, w odniesieniu do których Spółka zarządza ich portfelami wierzytelności. Zarząd zamierza wykorzystać wpływy z emisji Akcji Nowej Emisji w ciągu 9-12 miesięcy od dnia otrzymania środków. W przypadku, gdy wpływy z emisji będą niewystarczające dla realizacji transakcji nabycia portfeli wierzytelności, Grupa Kapitałowa może sfinansować pozostałą część transakcji ze środków własnych lub finansowania dłużnego. Na potrzeby nabycia portfeli wierzytelności przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte, Spółka obejmie oraz opłaci certyfikaty inwestycyjne tych funduszy. Dodatkowo, w przypadku pojawienia się atrakcyjnych, zdaniem Zarządu Spółki, okazji nabycia podmiotów prowadzących podobną lub komplementarną działalność w stosunku do działalności Spółki, nie jest wykluczone wykorzystanie środków z emisji Akcji Nowej Emisji, w ciągu 9 -12 miesięcy od dnia ich otrzymania przez Spółkę, na transakcje nabycia takich podmiotów.

Harmonogram Oferty:

Poniżej przedstawiono informacje na temat przewidywanego harmonogramu oferty według czasu warszawskiego.

19 czerwca 2017 r. Publikacja Prospektu

Rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych

20 czerwca 2017 r. Podanie do publicznej wiadomości maksymalnej ceny

26 czerwca - 3 lipca 2017 r. Okres przyjmowania zapisów Inwestorów Indywidualnych

4 lipca 2017 r. Zakończenie procesu budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych

Podanie do publicznej informacji Ceny Ostatecznej Akcji Oferowanych, ostatecznej liczby Akcji Oferowanych oraz ostatecznej liczby Akcji Oferowanych w poszczególnych transzach

5-7 lipca 2017 r. Okres przyjmowania zapisów Inwestorów Instytucjonalnych

10 lipca 2017 r. Przydział Akcji Oferowanych

nie później niż w dniu roboczym poprzedzającym pierwszy dzień notowania Akcji Dopuszczanych i Praw do Akcji na GPW Zapisanie Akcji Oferowanych i Praw do Akcji na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Instytucjonalnych (pod warunkiem, że dane przekazane przez inwestorów na potrzeby zapisania Akcji Oferowanych na ich rachunkach papierów wartościowych będą kompletne i prawidłowe) oraz zapisanie Praw do Akcji na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Indywidualnych

złożenie zlecenia sprzedaży Akcji Nowej Emisji na rzecz Inwestorów Indywidualnych za pośrednictwem systemu GPW

Ok. 17 lipca 2017 r. zakładany pierwszy dzień notowania Akcji Dopuszczanych, w tym Akcji Sprzedawanych, i Praw do Akcji na GPW

GetBack SA:

GetBack jest polską spółką zarządzania wierzytelnościamib powstałą w lutym 2012 roku. Spółka korzysta z usług Kancelarii Prawnej GetBack Mariusz Brysik sp.k. wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej GetBack. Od marca 2014 roku Grupa Kapitałowa GetBack jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 roku konsorcjum funduszy private equity nabyło 100 proc. akcji GetBack od podmiotu z Grupy Kapitałowej Idea Bank. Na koniec 2016 r. łączna wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez GetBack wynosiła 19,4 mld zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »