Reklama

Goodman przekazał DB Schenker Logistics pierwszy BTS w Kraków Airport Logistics Centre

Grupa Goodman otworzyła pierwszy terminal przeładunkowy typu cross-dock, realizowany w systemie built-to-suit, czyli "szyty na miarę", w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Terminal o powierzchni 7584 m kw. został wynajęty przez DB Schenker Logistics i trzecim obiektem w ramach parku logistycznego w Modliniczce pod Krakowem.

- Miło nam poinformować o przekazaniu kolejnego obiektu w ramach jednego z naszych kluczowych parków logistycznych. Oddajemy terminal przygotowany pod indywidualne potrzeby DB Schenker, wiodącego operatora logistycznego w Europie. Rosnąca liczba najemców w Kraków Airport Logistics Center potwierdza dobre dopasowanie projektu do potrzeb rynkowych. Nasi klienci doceniają bardzo dobrą lokalizację magazynów jak i najwyższą jakość wykonania - powiedział Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland.

Terminal w Krakowie to pierwsza inwestycja realizowana przez Goodman dla DB Schenker Logistics w Polsce. Goodman wybudował wcześniej dla DB Schenker obiekty o łącznej powierzchni ponad 135 000 m kw. w innych krajach europejskich, a w maju rozpoczął budowę magazynu o powierzchni 19 000 m kw. w Arnstadt pod Erfurtem w Niemczech.

Reklama

- Zgodnie ze strategią przyjętą na zasadach modelu EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością) chcemy budować coraz lepsze relacje z grupami osób, które mają bezpośredni wpływ na naszą działalność. Inwestycja w Krakowie wpisuję się w ten model usprawniając realizację naszych celów biznesowych, poziom obsługi klienta, a także warunki pracy naszych pracowników i kurierów - powiedział Janusz Górski, Prezes Schenker sp. z o.o.

- Pod uwagę trzeba również wziąć aspekty ekologiczny i urbanistyczny. Nasz stary terminal w Krakowie położony był w ścisłym centrum miasta. Przeniesienie go na przedmieścia przyczyni się do zmniejszenia ruchu w Krakowie, co również wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności DB Schenker Logistics - dodał Górski.

***

Kraków Airport Logistics Centre

Kraków Airport Logistics Center jest projektem realizowanym w formie spółki joint-venture, z równym podziałem udziałów pomiędzy Grupę Goodman i Goodman European Logistics Fund (GELF).

Centrum logistyczne o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 000 m2 będzie obejmował dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

W maju 2011 zakończyła się budowa pierwszego magazynu o powierzchni 14 000 m2, który został w całości wynajęty firmom SCOT, Eurodruk-Kraków, Farutex i KMC Services. W październiku 2011 do użytku oddano drugi magazyn o powierzchni 22 400 m kw., którego najemcami zostały firmy Valeo Autosystemy, RUCH.

Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modliniczce pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków - Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Zgodnie ze strategią Grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną wagę do ochrony środowiska. 25% powierzchni krakowskiego centrum będą stanowiły tereny zielone, a dookoła zagospodarowanego obszaru posadzonych zostanie 800 drzew. Do dnia dzisiejszego posadzonych zostało już 400 szt.

Goodman deweloperem numer 1 w Europie

Goodman został uznany za dewelopera numer 1 w Europie w rankingu opublikowanym w marcowym wydaniu magazynu PropertyEU. Ranking przygotowano w oparciu o dane dotyczące całkowitej powierzchni projektów zakończonych w latach 2009-2011.

Goodman w Polsce

W Polsce Goodman rozpoczął działalność w 2005 roku. Grupa jest właścicielem oraz zarządzającym nieruchomościami zlokalizowanymi w różnych miejscach w Polsce o łącznej powierzchni 252 000 m kw. wykorzystywanych przez takich klientów jak Whirlpool i DHL. Obecnie portfolio Grupy w Europie Środkowej jest wynajęte w 100 proc.

Obecnie Goodman buduje w Polsce 13 000 m kw. powierzchni magazynowej. Grupa posiada również w Polsce grunty pod kolejne inwestycje o łącznej powierzchni 210 ha, na których może wybudować 875 000 m kw. powierzchni magazynowej.

DB Schenker

Schenker sp. z o.o., wiodący operator logistyczny w Polsce jest polskim ramieniem DB Schenker, jednego ze światowych liderów na rynku dostawców zintegrowanych usług logistycznych. DB Schenker zajmuje się transportem i logistyką w ramach Deutsche Bahn. Schenker Sp. z o.o. zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »