Reklama

Griffin Premium RE.. zaufanym partnerem biznesowym

Spółka Griffin Premium RE.. podpisała kolejne umowy najmu. Do centrum biurowo-handlowego Supersam w Katowicach wprowadzi się spółka Groupon Shared Services Poland sp. z o.o., która zajmie 2300 m kw. powierzchni biurowej. Ponadto, dwie inne firmy postanowiły pozostać w swoich dotychczasowych siedzibach: Cheminova Polska sp. z o.o. przedłuży umowę najmu w budynku biurowym Batory I, a VEDIM sp. z o.o. w biurowcu Nordic Park.

Groupon Shared Services Poland sp. z o.o. wprowadzi się na ostatnie piętro budynku biurowo-handlowego Supersam. Na powierzchni 2.300 m kw. będzie pracować 250 osób. Nowe biuro spółki, obsługującej międzynarodowe operacje całej grupy, zostanie otwarte latem tego roku. Najemcę w tej transakcji reprezentowała agencja doradcza CBRE.

Firma Cheminova Polska sp. z o.o. postanowiła przedłużyć swoją umowę najmu na kolejne kilka lat. Spółka mieści się w budynku biurowym Batory I od 2006 roku. Cheminova Polska, będąca częścią globalnego koncernu FMC Corporation, jest producentem środków ochrony roślin i zajmuje 240 m kw..

Reklama

Kolejną spółką, która zdecydowała się pozostać w dotychczasowej lokalizacji, jest Vedim sp. z o.o., będąca częścią międzynarodowej grupy biofarmaceutycznej UCB. Vedim sp. z o.o. przedłużyła umowę najmu na powierzchnię 560 m kw. w biurowcu Nordic Park na warszawskim Powiślu, w którym jej siedziba mieści się już od 11 lat.

- Transakcja z tak świetnie rozpoznawalną firmą jak Groupon w katowickim Supersam'ie to kolejny duży najem w tym obiekcie dla podmiotu z sektora IT, po tym jak przed kilkoma tygodniami spółka JAMF wprowadziła się do swojego nowego biura o powierzchni blisko 1200 m kw. i najlepsze możliwe potwierdzenie wysokiej atrakcyjności biur w oczach najemców. Bardzo cieszymy się także z przedłużeń najmów w budynkach Batory I oraz Nordic Park, gdyż to kolejne dowody na to, że strategia Griffin Premium RE.. nastawiona na długoterminowe relacje z najemcami i aktywne zarządzanie aktywami sprawdza się doskonale - powiedział Artur Apostoł, Head of Real Estate Operations w Griffin Premium RE...

O centrum handlowo-biurowym Supersam

Budynek Supersam jest zlokalizowany w ścisłym centrum Katowic przy ul. Piotra Skargi 6, w pobliżu dworca PKS, PKP oraz w bliskim sąsiedztwie DTŚ. Supersam to wysokiej klasy obiekt handlowo-biurowy, oferujący łącznie około 24 200 m kw. powierzchni do wynajęcia, w tym 6500 m kw. powierzchni biurowej. Powierzchnie biurowe klasy A zostały wyposażone m.in. w podnoszone podłogi, podwieszane sufity, klimatyzację, okablowanie, system kontroli dostępu i BMS. Obiekt posiada także parking na około 400 samochodów.

O budynku biurowym Batory

Biurowiec zlokalizowany przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, o łącznej powierzchni najmu około 6600 m kw., zapewnia szybki dojazd na lotnisko Okęcie (7 minut) oraz do centrum miasta (9 minut). Doskonała ekspozycja oraz duża liczba miejsc parkingowych to niekwestionowane atuty tego obiektu. Jego architektura nawiązuje do kształtu luksusowego liniowca "Stefan Batory", który został inspiracją do stworzenia tego projektu biurowego.

O biurowcu Nordic Park

Nordic Park to nowoczesny budynek biurowy klasy A o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 9.000 m kw.. Biurowiec jest położony na warszawskim Powiślu przy ul. Kruczkowskiego 11 w pobliżu wielu instytucji finansowych i rządowych. Pracujący w Nordic Park mają dostęp do dużej ilości naturalnego światła, dzięki przeszklonej fasadzie. Do dyspozycji Najemców jest garaż na ponad 200 samochodów.

O Griffin Premium RE..

Spółka powstała w grudniu 2016 r. poprzez wyodrębnienie dziewięciu istniejących, atrakcyjnych nieruchomości z portfela stworzonego i zarządzanego przez grupę Griffin Real Estate, wiodącego i dynamicznie rozwijającego się inwestora na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Łączna wartość rynkowa nieruchomości w portfelu Spółki wynosiła na koniec 2016 r. około 514 mln euro, a zannualizowany dochód operacyjny netto (ang. net operating income, NOI) z wynajmu tych nieruchomości, uwzględniając gwarancje udzielone przez obecnych udziałowców Spółki, sięga około 34 mln euro.

Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. real estate investment trust), czyli podmiotu, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a wypracowywane zyski wypłaca regularnie akcjonariuszom w formie dywidendy.

Portfel nieruchomości Spółki jest zrównoważony i zdywersyfikowany biznesowo oraz geograficznie. Obecnie znajduje się w nim dziewięć nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 170 tys. m kw. (GLA), w tym sześć projektów biurowych i trzy obiekty biurowo-handlowe. Wszystkie znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach w centrach lub przy głównych ulicach największych miast Polski: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Doświadczony zespół zarządzający Griffin Premium RE.. dba o wysoki standard i zdywersyfikowaną bazę najemców nieruchomości z portfela Spółki, reprezentujących szeroką gamę branż i sektorów, a długofalowe relacje biznesowe z kluczowymi partnerami owocują wieloletnimi umowami najmu. Przekłada się to na stabilne, przewidywalne dochody z wynajmu uzyskiwane przez Spółkę.

Opr. KM

Dowiedz się więcej na temat: oo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »